Dohledové centrum na pražském magistrátu bude za 7 milionů modernizovat firma Eltes

Dohledové centrum na pražském magistrátu bude za 7 milionů modernizovat firma Eltes
Popisek: Ilustrační foto
10 / 05 / 2016, 15:30

Protože veřejná zakázka obsahuje utajované informace, oslovil magistrát přímo konkrétní firmu Eltes, která je výhradním správcem dohledového centra.

Praha 10. května (ČTK) - Praha za sedm milionů modernizuje vybavení dohledového centra v budově radnice. Investici dnes schválili pražští radní. K pracovníkům centra se běžně sbíhají informace od hasičů, policie, správy vodovodů či plynu, které předávají podle potřeby dál. V případě povodní nebo jiných kalamit odbaví až tisícovku telefonátů, SMS či mailů.

"Dohledové centrum Jednotného bezpečnostního systému v budově Nové radnice bylo vybudováno koncem 90. let. Kapacitně ani technicky již nedostačuje. Použité technologie stávajícího dohledového centra jsou morálně i technicky zastaralé a nelze garantovat jejich bezporuchový provoz," píše se v dokumentu, který dnes schválili radní.

V běžných dnech pracuje v dohledovém centru nonstop jeden či dva úředníci, ve vypjatých situacích až 15. Mimořádné události řeší pražský magistrát několikrát ročně, pravidelně na ně také trénuje. V dubnu se úřad připravoval na možnost sněhové kalamity, v říjnu chystá velké cvičení pro případ povodně, kdy budou v Holešovicích postavené protipovodňové stěny.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace