Dohoda mezi Británií a Francií má vyřešit problémy s běženci

Dohoda mezi Británií a Francií má vyřešit problémy s běženci
19 / 08 / 2015, 18:45

Uprchlickou krizi ve francouzském Calais má řešit nová dohoda, kterou má dnes podepsat francouzský a britský ministr.

Už několik týdnů se tisíce běženců snaží z Calais dostat v útrobách kamionů nebo eurotunelem do Spojeného království.

Imigranti se opět pokusili dostat přes Lamanšský průliv

Mezivládní dohoda má v první řadě řešit, jak posílit bezpečnostní prvky v Calais. Londýnská vláda už na vylepšení ochrany poslala nebo dál slíbila poslat na 840 milionů korun. 

Britský premiér povolává armádu a vzkazuje imigrantům: "Velká Británie pro vás není přístavem bezpečí".

Společná dohoda má stvrdit důslednější postup proti obchodníkům s lidmi a všem, kdo z uprchlické krize profitují. Má také obsahovat závazky, jak zvýšit humanitární pomoc těm nejpotřebnějším z řad běženců, kteří se často velmi riskantně snaží dostat do Británie. 

Velká Británie varuje: Utečence pašují Britové i východoevropské mafie.

Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace