Dojemný příběh Dannyho Treja: Jak prozřel v cele smrti, pak se polepšil a stal se z něj největší drsňák světa filmu

Dojemný příběh Dannyho Treja: Jak prozřel v cele smrti, pak se polepšil a stal se z něj největší drsňák světa filmu
Popisek: Danny Trejo
05 / 02 / 2018, 18:00

Herec Danny Trejo (například film Machete) si ve vězení odseděl celkem 11 let. Naposled ho propustili z vězení v roce 1972. Seděl za různé delikty, například za rvačky nebo držení drog. V Los Angeles, kde se narodil, byl členem pouličního gangu. Měl přezdívku Mayor (Starosta).

Rvačky byly jeho denním chlebem a prý opravdu dokázal několikrát přeprat svého protivníka jednou rukou, jak to známe ze scény z  filmu Machete. Své svalnaté tělo si nechává rád znovu a znovu tetovat.

„Ano, bral jsem drogy a pral se, ale často jsem se dostal do potíží jen kvůli svému vzhledu,“ říká Trejo, který se považován za herce s  nejdrsnějším vzhledem v showbyznysu. U nás je známý kromě filmů také z reklamy firmy Mountfield, kde hraje drsného zákazníka.

Ve vězení se stal šampiónem v boxu. Během vězeňských nepokojů v roce 1968 byl obviněn, že hodil po policistovi kámen a rozbil mu hlavu. Za to hrozil Trejovi trest smrti.

psali jsme: Čtyřnásobný americký vrah se oběsil ve vězení ve Valdicích. Policie má podezření, že v tom mohou mít prsty dozorci

„Pravdou je, že jsem ten kámen hodil, ale nechtěl jsem ho zranit. Prostě jsem hodil kámen na skupinu rvoucích se lidí a trefil jsem právě jeho,“ řekl později Trejo.

Po zranění policisty mu prý hrozil trest smrti. „Seděl jsem v lochu a nevěděl, jestli se dožiju rána. Tehdy jsem přehodnotil svůj život a rozhodl se, že pokud vyváznu, stanu se lepším člověkem,“ vzpomíná.

Po propuštění z vězení Trejo nastoupil na odvykací program. Později navštěvoval anonymní sezení pro osoby závislé na heroinu. Tady se v roce 1985 setkal s  členem filmového štábu snímku Splašený vlak, který mu nabídl menší roli vězně. Trejo tak vstoupil do světa filmu až ve 41 letech.

psali jsme: Nejhledanější žena světa: USA zdvojnásobily odměnu na dopadení aktivistky Deborah Chesimardové

Pak už šel z  role do role. Nejvíce zářil ve filmech svého synovce Roberta Rodriqueze: Machete, Desperado, Od soumraku do úsvitu a dalších. Trejo hraje průměrně až v deseti snímcích za rok.

Má tři děti (Danny Boy, Gilvert a Daniella), s manželkou Debbie se rozvedl v  roce 2009 po 12 letech manželství. Takřka už 50 let nepije alkohol a nebere drogy. Ve školách má přednášky, které mají odradit děti od braní drog a páchání trestných činů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence -  tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.