Dokázal bych porazit Trumpa, kdybych zvítězil v primárkách, prohlásil Joe Biden

Dokázal bych porazit Trumpa, kdybych zvítězil v primárkách, prohlásil Joe Biden
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Joe Biden
29 / 03 / 2017, 16:00

Joe Biden se domnívá, že měl větší šanci než Hillary Clintonová Donalda Trumpa porazit.

Někdejší viceprezident bývalého prezidenta Baracka Obamy Joe Biden si myslí, že by Donalda Trumpa v prezidentské volbě porazil. Pokud by se ovšem zúčastnil primárek v Demokratické straně.

Biden už na konci roku 2015 řekl, že se nebude příští volby hlavy státu účastnit, protože nevěří, že by dostal dostatečnou voličskou podporu. Důvodem také byl zdravotní stav jeho syna, který v té době bojoval s rakovinou mozku, které posléze podlehl. Teď toho ale zpětně lituje. Bývalý viceprezident prohlásil, že pokud by skutečně kandidoval místo Hillary Clintonové, tak by měl reálnou šanci Trumpa porazit.

,,Pokud bych plánoval být skutečně prezidentem, bylo by to velmi obtížné, ale myslím, že bych nakonec vyhrál," řekl Biden na přednášce na univerzitě v New Yorku. ,,Měl jsem v té době hodně informací, jestliže bych byl zvolen v primárkách, měl bych jistě větší šanci (než Clintonová) na to stát se příštím prezidentem," uvedl Biden.

Bývalý vysoce postavený politik Obamovy administrativy prohlásil, že místo toho mohl strávit poslední dny se svým synem, který byl součástí ,,jeho duše". Na druhé straně lituje, že se nakonec prezidentem nestal, protože se domnívá, že měl pro to nejlepší kvalifikační předpoklady. Na otázku z publika, jestli se bude ucházet o prezidentský úřad v roce 2020, však odpověděl, že ano.

 

psali jsme:

Prezidentské volby musí vyhrát Clintonová. Americkým volitelům vyhrožují smrtí

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.