Dokumenty potvrzují, že Apple staví autonomní vozidlo

Dokumenty potvrzují, že Apple staví autonomní vozidlo
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Auto od Apple?
18 / 08 / 2015, 15:00

Korespondence, kterou získal list The Guardian, ukazuje že Project Titan je mnohem dále, než všichni čekali.

Společnost Apple již hledá lokace na testování svého vozu. Apple vyvíjí a staví autonomní vůz v Silicon Valley a aktuálně pátrá po bezpečné lokaci v oblasti San Francisco Bay, kde by ho mohla testovat.

Podle dokumentů, které The Guardian získal, je už Apple mnohem dál, než si všichni mysleli. V květnu se inženýři z tajné skupiny speciálních projektů Apple setkali s úředníky z GoMentum Station, bývalé námořní základny poblíž San Franciska, který se má změnit ve vysoce zabezpečenou zkušební základnu pro autonomní vozidla projektu Titan.

V korespondenci získané novinami The Guardian inženýr společnosti Apple Frank Fearon napsal: "... Rádi bychom chtěli získat pochopení pro načasování a dostupnost prostor, a toho, jak se budou muset koordinovat i jiné spolupracující strany, které ho budou používat."

Apple odmítl informace komentovat.

GoMentum Station je stará námořní základna, nepoužívaná od druhé světové války.  Je zde as i 20 mil zpevněných dálnic a městských ulic. Základna je uzavřena pro veřejnost a hlídaná armádou, a to z ní dělá "největší bezpečné zkušební zařízení na světě", kde svá autonomní vozidla testoval Mercedes-Benz, nebo třeba japonská Honda.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace