Domácí vězení pro automobily v Abu Dhabi

Domácí vězení pro automobily v Abu Dhabi
Popisek: TotalTracker E-Seal
20 / 07 / 2020, 12:30

Jednoho dne nám do firmy přišel e-mail až z dalekých Spojených arabských emirátů, a to přímo od dopravní policie z Abu Dhabi. Konkrétně bylo poptáváno řešení pro GPS monitorování osobních vozů v „domácím vězení“. Ano, čtete správně, v Abu Dhabi skutečně mohou být i automobily odsouzené k domácímu vězení.
Praxí v tomto emirátu totiž je, že pokud se řidič dopustí dopravního přestupku, což vzhledem k vysokému počtu sporťáků v dané destinaci není nic neobvyklého, hrozí mu kromě vysoké pokuty také dočasný zákaz jízdy s daným vozem.

Poušť nebo lokátor!

Tento zákaz úřady vynucují dvěma způsoby. Tou levnější možností je odebrání automobilu svému majiteli a, dle vyprávění místních, odvezení jej na stanovenou dobu „daleko do pouště“. Druhou a zároveň šetrnější variantou, z níž vzešla i poptávka po našich GPS jednotkách, je zaplatit si ponechání svého vozu ve vlastní garáži, přičemž je dovnitř nainstalováno bezpečnostní sledovací zařízení.

V případě nedovoleného pohybu vozu zařízení okamžitě zalarmuje místní policii, která si následně může na nenapravitelného hříšníka došlápnout pomocí online sledování v přímém přenosu.

Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že realizace takového projektu neměla svá úskalí. Ne snad z hlediska technologického, koneckonců Positrex je pro takový projekt ideální volbou, když zahrnuje veškeré pro dané účely potřebné funkce typu online sledování, střežení vozu či nastavení hlídané geozóny. Doposud jsme však pro řešení projektů volili mezi bateriovými trackery a jednotkami s pevnou instalací.

Jednotka s pevnou instalací logicky nepřicházela v úvahu, protože se jedná pouze o dočasný monitoring, přičemž se mají sledovací zařízení přenášet z vozu do vozu.

Tomu odpovídá verze bateriová. Problém, který je jindy naopak výhodou tohoto řešení, však byla skutečnost, že bateriové přenosné trackery lze z objektu jednoduše odejmout, tedy ponechat v garáži, a dovolit tak majiteli s vozem odjet bez povšimnutí policie.

Plomba pro "vězně"

Naši vývojáři tak pro tento účel vyvinuli jednotku TotalTracker E-Seal, která vznikla spojením našeho bateriového TotalTrackeru a speciálního kabelu (interně jej nazýváme jednoduše „plomba“), jenž lze upevnit např. kolem autosedačky, a v případě pokusu o uvolnění zařízení (povolení kabelu či přestřihnutí) nebo pohybu vozu jednotka automaticky zasílá alarm na policii.

Tato spolupráce s Abu Dhabskou policií probíhá již více než 2 roky, čítá na několik tisíc našich jednotek LEVEL Systems, a my jsme na ni patřičně hrdí.

A kdo vlastně jsme?

Firma LEVEL Systems byla založena v roce 1990 v Náchodě. Během dlouhých let neustálého rozvoje našich produktů a znalostí v oboru se můžeme pyšnit pozicí jednoho předních evropských výrobců monitorovacích zařízení a software.

Abychom si stávající postavení na trhu udrželi, přísné dodržování mezinárodních standardů je nezbytné. Pro ujištění našich zákazníků o bezpečnosti a kvalitě námi poskytovaných služeb jsme se stali držiteli certifikací systému managementu bezpečnosti informací ISO/IEC 27001 a systému kvality řízení ISO 9001.

V současnosti monitorujeme více než 100 tisíc objektů v 32 zemích z celého světa.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.