Donald Trump: Bereme moc z Washingtonu a dáváme ji zpět vám

Donald Trump: Bereme moc z Washingtonu a dáváme ji zpět vám
Autor: AK Rockefeller (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
20 / 01 / 2017, 19:00

Amerika bude ode dneška na prvním místě, řekl nový prezident Spojených států Donald Trump. Všechna rozhodnutí, která bude vláda přijímat v oblasti obchodu, daní, imigrace či zahraničních vztahů, bude podle Trumpa dělat ve prospěch Američanů a jejich rodin.

Pravidla politiky americké vlády budou jednoduchá: nakupujte u Američanů a najímejte Američany, řekl Trump, který předtím během slavnostní ceremonie složil slib a stal se 45. prezidentem USA. Spojené státy utratily biliony dolarů v zahraničí, zatímco infrastruktura v USA trpěla, uvedl Trump. Přerozdělování napříč světem navíc připravilo o bohatství střední třídu, dodal.

Američanům slíbil, že do země vrátí pracovní místa, která v minulosti firmy přesunuly do zahraničí. Zpět si kromě nich Američané podle něj vezmou i "své hranice", "svůj blahobyt" a "své sny".

Amerika začne pod mým vedením "vyhrávat jako nikdy předtím," dodal nový prezident.

Spojené státy hodlají v příštích letech zcela vymýtit terorismus z povrchu země. Během svého inauguračního projevu to prohlásil Donald Trump. Zároveň slíbil, že spojí svět v boji proti radikálnímu islámu.

Trump, který v kampani hrozil tím, že zakáže muslimům vstup do USA, zároveň řekl, že v zemi pod jeho vedením nebude místo pro předsudky.

Nový americký prezident se chce zaměřit na ochranu pracujících Američanů. "Bereme moc z Washingtonu a dáváme ji zpět vám," prohlásil v inaugurační řeči, která byla podobně jako projevy během kampaně zacílena na obyvatele nespokojené se směrem, jímž se USA ubíraly v posledních letech.

Tisíce "zapomenutých" lidí budou podle Trumpa důležitější než kdy dříve. "Příliš dlouho politici prosperovali, zatímco pracovních míst ubývalo a továrny krachovaly," kritizoval Trump předchozí stav. Toto přehlížení obyčejných Američanů nyní podle něho končí.

Obyvatelům země chce prý dát to, co oni sami chtějí - kvalitní školy, bezpečný domov a dobrou práci.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace