Donald Trump by neměl problém mluvit s Kim Čong-unem

Donald Trump by neměl problém mluvit s Kim Čong-unem
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
18 / 05 / 2016, 19:45

Řekl to v úterním rozhovoru pro Reuters.

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump řekl v rozhovoru pro agenturu Reuters, že by neměl problém mluvit se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Téma, o němž by případně chtěl Trump s diktátorem mluvit, by se týkalo hlavně jaderného programu Severní Korey a jeho případného úplného zastavení.

Trump v rozhovoru sdělil, že pokud by se měla Severní Korea vzdát jaderných zbraní, musela by na ni efektivněji tlačit Čína, což se zatím neděje. Prezidentský kandidát by ,,vyvinul tlak na Čínu, aby ta vyvinula následný tlak na Severní Koreu". Podle Trumpa mají USA ekonomicky ,,obrovskou moc nad Čínou".

Podle Trumpa je vlastně problém jednoduchý, protože se prý dát vyřešit jedním telefonickým hovorem, nebo jedním setkáním.

Hillary Clintonová, kandidátka na americkou prezidentku za Demokratickou stranu, však pochopení pro Trumpovy případné rozhovory se severokorejským diktátorem nemá. Trumpovu ochotu vejít v jednání s Kim Čong-unem ohledně jaderného programu, ohodnotila jako ,,zvláštní fascinaci zahraničními despoty". Dodala přes své poradce, že Trumpova zahraniční politika ,,nedává žádný smysl".

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku