Donald Trump by neměl problém mluvit s Kim Čong-unem

Donald Trump by neměl problém mluvit s Kim Čong-unem
Autor: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
18 / 05 / 2016, 19:45

Řekl to v úterním rozhovoru pro Reuters.

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump řekl v rozhovoru pro agenturu Reuters, že by neměl problém mluvit se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Téma, o němž by případně chtěl Trump s diktátorem mluvit, by se týkalo hlavně jaderného programu Severní Korey a jeho případného úplného zastavení.

Trump v rozhovoru sdělil, že pokud by se měla Severní Korea vzdát jaderných zbraní, musela by na ni efektivněji tlačit Čína, což se zatím neděje. Prezidentský kandidát by ,,vyvinul tlak na Čínu, aby ta vyvinula následný tlak na Severní Koreu". Podle Trumpa mají USA ekonomicky ,,obrovskou moc nad Čínou".

Podle Trumpa je vlastně problém jednoduchý, protože se prý dát vyřešit jedním telefonickým hovorem, nebo jedním setkáním.

Hillary Clintonová, kandidátka na americkou prezidentku za Demokratickou stranu, však pochopení pro Trumpovy případné rozhovory se severokorejským diktátorem nemá. Trumpovu ochotu vejít v jednání s Kim Čong-unem ohledně jaderného programu, ohodnotila jako ,,zvláštní fascinaci zahraničními despoty". Dodala přes své poradce, že Trumpova zahraniční politika ,,nedává žádný smysl".

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace