Donald Trump: "Nechte Rusko bojovat v Sýrii proti IS!"

Donald Trump: &quote;Nechte Rusko bojovat v Sýrii proti IS!&quote;
Autor fotografie: Gage Skidmore|Popisek: Donald Trump na CPAC 2015 ve Washingtonu, DC.
27 / 09 / 2015, 10:30

Kandidát na amerického prezidenta za Republikány vyzval USA, aby poskytly možnost Rusku bojovat proti islámskému státu.

Současně Trump uvedl, že jeho "soupeři o prezidentskou funkci chtějí prostřednictvím konfliktu v Sýrii vyvolat třetí světovou válku. A s tím mi dejte pokoj!" Toto tvrdé prohlášení uvedl při pátečním projevu v Oklahoma City.

A pokračoval: "Rusko má právo bojovat proti islámskému státu v Iráku a Sýrii. My máme také zájem zlikvidovat IS a Rusko už je v Sýrii. Ať to Rusko zkusí, co jsme to sakra za blázny?" (Zdroj: washingtontimes.com)

Trumpovo prohlášení je dáváno do souvislosti s informacemi tajných služeb o tom, že ruské vojenské jednotky už operují na syrském území a pomáhají armádě prezidenta Asada.

USA : Rusko tajně přesunulo do Sýrie 28 bitevních letadel a zahájilo vojenské útoky

Trump je často kritizován za to, že nedetailizuje svou zahraničněpolitickou pozici. Tentokrát kandidát na prezidenta zdůraznil, že podobná nepřesnost je „cílevědomá". Vykládat veřejně své strategické zahraničněpolitické plány je „šílenstvím", prohlásil. Zdroj: cz.sputniknews.com

Foto: „Donald Trump by Gage Skidmore 3“ von Gage Skidmore. Lizenziert unter CC BY-SA 3.0 über Wikimedia Commons.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.