Donald Trump představil svůj plán pro prvních 100 dnů v Bílém domě

Donald Trump představil svůj plán pro prvních 100 dnů v Bílém domě
Autor fotografie: TWITTER @realDonaldTrump 20. 10.
23 / 10 / 2016, 08:00

Trump na shromáždění shrnul veškeré své politické návrhy, které představil při své kampani. Podle BBC byl dnešní projev jedním z jeho nejpodrobnějších za dobu jeho kandidatury a dotkl se otázek boje s korupcí, bezpečnosti, hospodářství či obchodu.

Gettysburg (USA) ČTK - Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump chce v případě svého zvolení do Bílého domu zmrazit najímání nových státních zaměstnanců na federální úrovni či zrušit platby do programů OSN na změnu klimatu a tyto peníze použít na projekty vodní a environmentální infrastruktury.

Jeho vláda také neschválí případné spojení firem AT&T a Time Warner. Trump to prohlásil v projevu v Gettysburgu, kde představil, co plánuje udělat během prvních 100 dnů v Bílém domě. Oznámil rovněž, že bude žalovat ženy, které ho viní ze sexuálního obtěžování nebo jiného nevhodného chování.

Jedním z Trumpových plánů je boj s korupcí prostřednictvím omezení funkčního období v Kongresu a větší omezení lobbingu bývalých vládních úředníků.

Trump chce také okamžitou deportaci přistěhovalců, kteří budou uvězněni za násilné trestné činy, a hodlá zrušit víza pro země, které odmítají přijmout takové lidi zpět.

Z dalších návrhů slíbil třeba zrušit omezení na domácí energetickou produkci, označit Čínu za měnového manipulátora a znovu projednat dohodu o Severoamerické zóně volného obchodu (NAFTA).

Navrhované spojení firem AT&T a Time Warner plánuje zmařit, protože je to podle něj příklad "mocenské struktury", jejímž cílem je manipulace a koncentrace velké síly do rukou několika málo lidí. Ze stejného důvodu chce zrušit akvizici NBC Universal firmou Comcast z roku 2013. Podobné dohody podle něj ničí demokracii.

 

Podle agentury AP všechny plány Trumpa v prezidentském úřadě zastínila hrozba ženám, které ho obvinily z obtěžování. Podle něj jsou všechna tato obvinění lživá a jejich cílem je ublížit mu v kampani.

Trump zatím ve většině předvolebních průzkumů zaostává za demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou. Podle posledního průzkumu Reuters/Ipsos se však náskok Clintonové výrazně snížil. Prezidentské volby se v USA se konají 8. listopadu.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.