Donald Trump : "Přistěhovalecká politika Angely Merkelové je šílená."

Donald Trump : &quote;Přistěhovalecká politika Angely Merkelové je šílená.&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Donald Trump : "Přistěhovalecká politika Angely Merkelové je šílená."
12 / 10 / 2015, 10:45

V televizním rozhovoru zkritizoval americký prezidentský kandidát německou kancléřku za její uprchlickou politiku. Naopak on by všechny syrské uprchlíky deportoval zpět.

Kandidát na americký prezidentský úřad, republikán Donald Trump, uvedl ve včerejším televizním rozhovoru pro stanici CBS na otázku, jaký má názor na řešení uprchlické krize ze strany německé kancléřky Angely Markelové: "Vždycky jsem si myslel, že Merkelová je velký vůdce, ale to co nyní provádí v Německu, je šílené. Je to šílené." 


Face the Nation on CBS

Multi-miliardář současně upozornil, že pokud by zvítězil v prezidentských volbách, které se budou konat letos v listopadu,  tak by všechny syrské uprchlíky deportoval z USA zpět do Sýrie. K tomu, že je ve Spojených státech odhadem až jedenáct milionů nelegálních uprchlíků také řekl, že je nutné je všechny identifikovat a na hranicích s Mexikem postavit zeď. Není to poprvé, kdy se Donald Trump pustil do imigrantů. Během svého nominačního procesu 16. června Trump obvinil Mexiko, že posílá přes hranici zločince a násilníky.

Prezident Barack Obama řekl na adresu Trumpa, že podle něj nemá šanci ve volbách uspět.  "On sice ví, jak na sebe upozornit, ale nemyslím se, že se nakonec stane prezidentem. Podněcování k nesnášenlivosti a pak dělat překvapeného, "pokud vypukne požár," to není zrovna dobré politické vedení země."

V rámci předvolební kampaně zaznívají v USA i varování před "přistěhovaleckou politikou prezidenta Obamy."

Angela Merkelová mezitím obhajuje svoji přistěhovaleckou politiku a i přes rozpory v EU se předpokládá, že jí CDU podpoří. Merkelová nebere vážně ani výsledky posledního průzkumu míněni. "Anketám nepřikládám velký význam. Pro mě je důležité jak plním úkoly, které pro mě vyplývají z kancléřské funkce." 

Kancléřka Angela Merkelová má vážný problém kvůli uprchlíkům. Bavorsko chce podat ústavní stížnost

Uprchlický chaos: Merkelová prý tlačí Německo do anarchie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace