Donald Trump prý ohrožuje světovou bezpečnost

Donald Trump prý ohrožuje světovou bezpečnost
Autor fotografie: Screenshot YouTube
21 / 07 / 2016, 12:15

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump ohrožuje Spojené státy a světovou bezpečnost a šíří "politiku strachu a izolace".

Washington 21. července (ČTK) - V rozhovoru pro agenturu Reuters to prohlásil německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Trump podle něj hlásá, že chce obnovit silnou Ameriku, ale zároveň chce omezovat angažovanost USA v zámoří.

Republikánský kandidát na prezidentský úřad Donald Trump v rozhovoru pro dnešní list The New York Times uvedl, že stane-li se americkým prezidentem, tak možná Spojené státy nepřispěchají na pomoc některým členům NATO, pokud budou napadeni Ruskem. Rozhodnutí o ochraně pobaltských států proti ruské agresi by zase záleželo na tom, do jaké míry tyto státy „dodržují své závazky vůči nám“. Zdroj: ceskatelevize.cz

S obavami očekává Steinmeier Trumpův závěrečný projev na nominační konferenci v Clevelandu. 

"Politika strachu a izolace povede k menší, nikoli větší bezpečnosti, a bude nebezpečná nejen pro Spojené státy, ale i pro Evropu a zbytek světa. My, Evropané, čekáme projev republikánského kandidáta, který bude obsahovat nejen sliby silnější Ameriky. Zajímá nás, co to znamená pro svět a pro vztahy s Evropou." 

Nynější krizová situace ve světě podle Steinmeiera svádí lidi hledat jednoduché recepty, důležité ale je najít řešení, která fungují a nezakládají se na jednoduchých heslech nebo budování nových zdí. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.