Donald Trump: Putin je lídr mnohem víc než Obama

Donald Trump: Putin je lídr mnohem víc než Obama
Autor: Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
08 / 09 / 2016, 15:30

Donald Trump nešetřil chválou na ruského prezidenta během setkání, kdy se svou rivalkou Hilary Clintonovou odpovídal na otázky veteránů.

Republikánský prezidentský kandidát řekl na fóru, že ruský prezident "byl lídrem mnohem víc než byl náš prezident (Obama)".Řekl to ve stejný den, kdy šéf Pentagonu obvinil Rusko z podněcování globální nestability.

Hillary Clintonová se mezitím obhajovala kvůli svému skandálu s e-maily. Podle odhadů pozorovatelů odrážela dotazy týkající se jejích e-mailů až 1/3 času a byla většinou v defenzívě.

Kandidáti Bílého domu seděli zády k sobě na jevišti na bývalé letadlové lodi US Navy Interprid v New Yorku ve středu večer.

Trump v diskuzi s moderátorem Mattem Lauerem z NBC řekl, že Putinův kompliment o sobě "bere" a dodal, že Putin má nad svou zemí velkou kontrolu. Zároveň predikoval, že pokud bude v listopadu zvolen, bude schopný s ruským prezidentem vyjít.

Zcela neobvykle kritizoval i americké vojenské představitele, když uvedl, že generálové byli za vlády Obamy "zredukování na drť"

Setkání ukázalo, jakým směrem se budou patrně ubírat 3 nadcházející prezidentské debaty, kdy první bude již 26. září v New Yorku

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace