Donald Trump: Střelba v Dallasu je útokem na naši zemi

Donald Trump: Střelba v Dallasu je útokem na naši zemi
Autor: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
09 / 07 / 2016, 12:15

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump zrušil kvůli střelbě v Dallasu shromáždění v Miami.

Donald Trump vydal prohlášení, v němž komentuje masakr, při němž zahynulo pět policistů. Nazval střelbu ,,útokem na naši zemi". Podle něho se jednalo o dobře zkoordinovaný, předem připravený útok.

Trump mimo jiné v prohlášení uvedl: 

,,Střelba, která se odehrála minulou noc (ve čtvrtek), a jež měla být popravou pro 12 zasahujících policejních důstojníků, z nichž pět bylo zabito a sedm zraněno, je útokem na naši zemi. Je to pečlivě zkoordinovaný, předem připravený útok na muže a ženy, kteří nás mají chránit."

Na svém Twitteru pak Trump kondoloval všem rodinám, kteří při masakru policistů přišli o své nejbližší.

Možný kandidát na příštího prezidenta se také vyjádřil k problému rasismu v USA, který podle něho stále více rozděluje zemi. V prohlášení uvedl, že stoupá napětí mezi bílými a černými obyvateli USA:

,,Naše země se příliš rozdělila. Mnoho Američanů cítí, že ztratili naději. Zločin poškozuje příliš mnoho občanů. Rasové napětí eskaluje a situace se nelepší. Toto není americký sen, který všichni chceme pro naše děti."

V pátek Trump oznámil, že ruší shromáždění v Miami právě kvůli tragickým událostem, které se odehrály v Dallasu. Stejně se zachovala i Hillary Clintonová, jež zrušila svůj mítink ve městě Scranton v Pennsylvánii.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace