Donald Trump vyzývá londýnského starostu, aby podstoupil testy IQ

Donald Trump vyzývá londýnského starostu, aby podstoupil testy IQ
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Donald Trump
16 / 05 / 2016, 19:00

Kandidát na amerického prezidenta reagoval na prohlášení Sadiqa Khana, který řekl, že Trump má ignorantský pohled na islám.

Kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa se dotkla prohlášení, jež učinil minulý týden nově zvolený londýnský starosta Sadiq Khan. Ten řekl, že Trump islámu nerozumí a jeho pohled na něj je ignorantský. Pozval jej proto do Velké Británie, aby se přesvědčil, že on sám je běžným muslimem a ukázal mu, že islám je slučitelný se západními hodnotami.

Trumpovi se však Khanova rétorika směrem k němu nelíbí a považuje ji za ,,velmi hrubá prohlášení". V rozhovoru pro stanici ITV varoval, že nebude mít ani dobrý vztah k premiérovi Davidu Cameronovi, pokud bude zvolen americkým prezidentem. Cameron se vymezil proti Trumpovu výroku o tom, že chce zakázat vstup muslimů na americké území. Britský premiér označil tyto výroky za hloupé a špatné.

Trump v interview řekl, že není hloupý, za jakého jej Cameron, Khan i Britové mají:

,,Zaprvé, nejsem hloupý, mohu vám to říci právě teď. Jsem pravý opak. Za druhé, co se týče  výroků, které vyvolávají spory, nemyslím si, že bych byl osobou, která by vyvolávala spory. Jsem sjednotitel, na rozdíl od našeho současného prezidenta jsem sjednotitel."

Protože se Trumpa podle jeho slov ,,útočná" rétorika z Khanovy strany dotkla, vyzval nově zvoleného starostu, aby podstoupili testy IQ s tím, že si Khanovy výroky bude stejně pamatovat jako velmi hrubé a vulgární.

Khan v pondělí výzvy k podstoupení testů IQ odmítl, protože podle něho ignorance není totéž co nedostatek inteligence. Na Trumpův rozhovor a jeho jednotlivé části reagoval tím, že podle něho Trump dělá politiku strachu v nejhorším světle. Zopakoval, že Trumpovo chápání islámu vhání mladé muslimy do náruče islamistických fanatiků. Khan minulý týden v rozhovoru pro CNN řekl, že doufá, že Trump nevyhraje prezidentské volby, neboť je tím, kdo se pokouší rozdělit Ameriku od zbytku světa.

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace