Dopady teroru ve Francii - mimořádná policejní opatření na českých letištích

Dopady teroru ve Francii - mimořádná policejní opatření na českých letištích
Autor: Dollarphotoclub|Popisek: mimořádná policejní opatření na českých letištích
12 / 01 / 2015, 17:15

12.1.2015 / Cizinecká policie pokračuje ve zvýšených bezpečnostních opatření v souvislosti s událostmi ve Francii.
Zdroj: Policie ČR

Cizinecká policie přijala po tragických událostech ve Francii mimořádná bezpečnostní opatření na všech letištích s mezinárodním provozem, zejména na ruzyňském letišti v Praze. Cílem opatření je zajištění ochrany veřejného pořádku v blízkém i vzdáleném perimetru letiště a bezpečnost civilní letecké dopravy.

Po eskalaci událostí ve Francii byla prvotní opatření zmírněna a v současné době spočívají především v navýšení hlídkové činnosti jak ve veřejné tak neveřejné části letiště, v intenzivnější činnosti specialistů na vyhledávání výbušnin a ve zvýšeném monitoringu cestujících na konkrétních vytipovaných linkách. V případě potřeby jsou připraveni k okamžitému zapojení policisté z oddělení doprovodů letadel, tzv. Air Marschalls, kteří mohou být nasazení jako bezpečnostní doprovod případné zájmové linky.

Veškerá výše uvedená opatření mají v tuto chvíli výhradně preventivní charakter, odpovídají současné bezpečnostní situaci v Evropě a nadále budou usměrňována s ohledem na vývoj událostí ve světě.

Psali jsme také:

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

Žena zemřela po kontrole bezpečnostním skenerem

Letíte do USA? Pozor, zpřísnila se bezpečnostní opatření

Bezpečnostní kontroly pro vstup do USA už na evropském území?

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Drama na palubě amerického letadla

Cesta viru eboly do Evropy? Letecky do Bruselu. Bezpečnostní opatření? Nula.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace