Doplněk Password Alert pro Chrome už NE/chrání váš Google účet před phishingem

Doplněk Password Alert pro Chrome už NE/chrání váš Google účet před phishingem
Autor: chrome.google.com|Popisek: Password Alert Chrome
05 / 05 / 2015, 09:00

AKTUALIZOVÁNO / CSIRT: Doplněk byl po několika hodinách neúčinný.....

2.5.215 / Pár hodin po oznámení nového rozšíření od Google - Password Alert - nalezli výzkumníci dvě metody, jak ochranu poskytovanou tímto doplňkem obejít. (zdroj: csirt.cz)

1.5.2015 / Společnost Google vydala v reakci na stále sofistikovanější phishingové útoky nové rozšíření pro prohlížeč Chrome. Rozšíření Password Alert Chrome varuje uživatele, pokud by se pokusil zadat své Google heslo na phishingové stránce napodobující služby společnosti Google.

Ke stažení zde.


Autor: CSIRT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace