Dopravní inspektoráty dostanou nová auta na skrytý dohled

Dopravní inspektoráty dostanou nová auta na skrytý dohled
15 / 12 / 2015, 12:45

Celkem 53 nových služebních vozidel v civilním provedení převzal v pondělí 14. 12. tohoto roku v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, za účasti náměstka ministra vnitra Jiřího Zmatlíka, policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

Pět desítek Octavií je určeno pro jednotlivé dopravní inspektoráty v rámci celé České republiky a dopravní policisté v nich budou plnit úkoly ve vztahu k dohledu nad bezpečností silničního provozu.

 Policejní vůz

„Jde o první plošnou obměnu služebních vozidel s měřící technikou pro skrytý dohled nad bezpečností silničního provozu od roku 1994, kdy byla obdobná vozidla vůbec poprvé pořízena a jsou financována z Fondu zábrany škod,“ uvedl policejní prezident

Tři převzaté Superby doplní policejní AUTOTEAM a zaokrouhlí tak počet policejních speciálů zařazených do AUTOTEMAU na 40.

Nové policejní Octavie jsou poháněny benzínovými motory 1,8 TSI o výkonu 132 kW, mají pohon všech kol a o řazení se stará šestistupňová automatická převodovka DSG. Ze speciálního policejního vybavení lze zmínit nejnovější typ měřiče rychlosti, který je schopen měřit jak za jízdy, tak i stacionárně. Protiprávní jednání účastníků silničního provozu pak bude dokumentovat nezávislý kamerový systém, jehož výstupy je možné následně použít jako důkazní materiál. Vozidla dále disponují funkcí automatické kontroly vozidel, tím dokáží přečíst registrační značku automobilu a porovnat ji, mimo jiné, s evidencí odcizených vozidel. Nechybí ani nápisové cedule, díky kterým lze řidičům předat různé pokyny.

Naprostou novinkou je pak skrytá zástavba speciálního výstražného zařízení nové generace (majáků), které vyniká především lepší viditelností a policistům díky těmto novým integrovaným majákům odpadá povinnost umisťování magnetického majáku na střechu vozidla.

Cena zakázky na dodávku 50 kusů těchto speciálních vozidel s policejní výbavou je téměř 66,5 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva Policie ČR

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace