Dopravní kolaps na D1 znemožnil poslancům dorazit na IDET 2019

Dopravní kolaps na D1 znemožnil poslancům dorazit na IDET 2019
30 / 05 / 2019, 10:30

Nepříjemnost v podobě dopravního kolapsu znemožnila poslancům z Výboru pro obranu, aby se účastnili letošního IDETu.

Poslanci z Výboru pro obranu měli dorazit hromadně na veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019, který se koná v Brně. Nicméně nakonec zákonodárci se této významné akce nezúčastní, protože jim v tom zabránil dopravní kolaps, který ochromil D1. 

Po návštěvě premiéra Babiše a ministra obrany Metnara v prvním dnu IDETu se dnes měli s vystavovanou bojovou technikou seznámit poslanci, zejména z podvýboru pro akvizice, tedy poslanci dohlížející na pořizovaný armádní majetek. V době největšího vypsaného tendru v historii novodobé české armády na pořízení bojových vozidel pěchoty poslance s napětím očekávali všichni 4 zájemci o tuto dodávku (Rheinmetall, PSM, BAE Systems a GDELS), aby je seznámili se svými stroji, které jsou na IDETu všechny vystaveny.

Poslanci ale nepřijedou, a to z tak paradoxního důvodu, jakým je dopravní situace na dálnici D1. Další šanci vidět BVP, která se ucházejí o největší armádní zakázku, budou mít zákonodárci zřejmě až na letošních NATO Days, pokud výrobci dovezou všechny stroje.

 

Tagy článku