Dopravní letadlo MH17 sestřelila ruská střela

Dopravní letadlo MH17 sestřelila ruská střela
Popisek: Trosky letadla "omylem" sestřeleného nad Ukrajinou
13 / 10 / 2015, 14:15

Nizozemští vyšetřovatelé potvrdili to, o čem se spekulovalo od tragické havárie malajsijského boeingu MH17 - letadlo zničila ruská střela BUK.

Střela zasáhla levou část letadla a byla příčinou jeho pádu. Zemřelo všech 298 pasažérů na palubě letadla, drtivá většina z nich byla z Holandska, protože letadlo mířilo z Amstrdamu do Kuala Lumpuru. Od počátku Ukrajina a Západ obviňoval ze sestřelení boeingu proruské rebely. Moska argumentovala proti tím, že střela byla vystřelena z části Ukrajiny, která byla pod kontrolou Ukrajinců. Rok od výročí pádu, tedy 17. července 2015, se přitom na internetu objevilo video, které zachycovalo rusky hovořící vojáky bezprostředně po pádu letadlo. Na záběrech prohledávali trosky MH17 a hledali černé skříňky. Podle konverzace byli zjevně zaskočeni, že došlo k sestřelení letadla plného civilistů. 

Nizozemští vyšetřovatelé nyní potvrdili spekulace, že tragédii způsobila ruská raketa země-vzduch BUK. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk dnes řekl, že sestřelení letadla bylo "operací ruských tajných služeb". Podle prezidenta Putina by však jakékoli závěry o účasti Rusů na tragédii byly "předčasné" a "kontraproduktivní".

Pozůstalým obětí bylo řečeno, že lidé na palubě "netrpěli", protože ještě před pádem ztratili vědomí. Zbytky střely BUK měly údajně zůstat i v těle pilotů, protože střela zasáhla kokpit.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace