Dopravní nehoda autobusu a osobního auta na Kladensku si vyžádala smrt a těžké zranění

Dopravní nehoda autobusu a osobního auta na Kladensku si vyžádala smrt a těžké zranění
Autor fotografie: HZS Středočeského kraje|Popisek: Dopravní nehoda na Kladensku
08 / 09 / 2014, 20:00

U tragické dopravní nehody na Kladensku zasahoval záchranářský vrtulník

Dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu na silnici 1/16 v katastru obce Velvary byla na tísňovou linku telefonního centra tísňového volání ohlášena v neděli 7. září 2014 ve 14:42 hodin.

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje vyslalo na místo události zásahovou jednotku ze stanice Kralupy nad Vltavou a jednotku Sboru dobrovolných hasičů obce Velvary.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici 1/16 v místě křižovatky k obci Uhy došlo pravděpodobně z důvodu nedání přednosti v jízdě ke střetu osobního automobilu Renault s autobusem, převážejícím 33 osob - fotbalové družstvo z Kladenska, přičemž po srážce zůstaly v osobním vozidle zaklíněny dvě osoby ve věku 19 a 20 let.

Hasiči provedli za spolupráce posádek zdravotnické záchranné služby a letecké záchranné služby vyproštění zaklíněných osob z vozidla pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předání záchranářům.

19letá žena byla po urgentním zajištění s vážnými zraněními převezena do pražské nemocnice, o rok starší žena přes veškerou snahu záchranářů vážným zraněním na místě podlehla.

Silnice 1/16 v úseku Velvary – Nová Ves byla na několik hodin v obou směrech uzavřena. Příčina dopravní nehody je předmětem vyšetřování Policie České republiky.

Zdroj: HZS Středočeského kraje, kpt. Mgr. Libor Pospíšil

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.