Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
27 / 11 / 2014, 14:45

27.11.2014 / Až 25 miliónů uprchlíků především ze zemí zužovaných ozbrojenými konflikty se tlačí na hranicích EU s cílem získat azyl v některé z evropských zemí.

Tisíce jich každý den pronikají do Schengenského prostoru ilegálně především přes řecké a italské hranice. Papež burcuje evropský parlament, aby zabránil situaci, kdy se Středozemní moře stává obrovským hřbitovem uprchlíků snažících se dostat k jižní hranici Evropy na přeplněných kocábkách, které takovou cestu nemohou zvládnout.

Tlak ilegálních imigrantů dostat se do Evropy je tak velký a zisky převaděčů tak vysoké, že se hledají stále nové cesty jak proniknout přes hranice Schengenského prostoru. Počet ilegálních imigrantů především z Afganistánu snažících se přes Českou republiku proniknout do Německa například letos stoupl o desítky procent.

Používají dálnici z Bratislavy do Brna, po které je převaděči vozí v osobních autech s poznávacími značkami evropské unie a s řidiči, kteří jsou občané EU.

Nově se imigranti pokouší dostat do Německa i v mezinárodních rychlících.

Zatímco dříve imigrant za převedení platil běžně osmdesát až sto tisíc korun, letos policie odhalila na českém území afgánskou rodinu, která za převedení zaplatila osm tisíc korun. Převádění lidí tak začíná být výnosnější než obchod s drogami. Tento byznys tedy logicky nadále dramaticky poroste.

Jak dlouho bude Evropa před problémem tisíců ilegálních imigrantů a desetitisíců uprchlíků, kterým se daří získat v některé z evropských zemí azyl, cudně klopit oči v situaci kdy multikulturalismus selhal a soužití lidí různých kultur a náboženství přináší jednotlivým evropským zemím násobně více problémů než benefitů?

Příkladem může být řada států západní i severní Evropy, zejména Francie, Velká Británie, Belgie a Švédsko, kde vznikly zejména muslimské komunity. V důsledku toho vzrostla v těchto zemích kriminalita, stoupl počet násilných trestných činů, imigranti se navíc snaží zavést paralelní právní systémy a vlastní zóny, kam ´domácí´ obyvatelé nemají přístup.

Ukazuje se navíc, že zatímco imigranti ještě jsou většinou schopni cítit vděčnost, že byli přijati zeměmi, v nichž mají lepší životní podmínky, jejich děti zažívají frustraci, že se nedokážou plnohodnotně zařadit do společnosti. V důsledku toho jsou pak často náchylné k radikalizaci, k odporu vůči evropské společnosti, čehož v současnosti využívají například propagandisté Islámského státu při jejich verbování. Evropa si tak pěstuje pátou kolonu, která jí v budoucnu může způsobit obrovské problémy.

Je načase, aby konečně Evropský parlament otevřel širokou diskusi, jak má v budoucnu vypadat imigrační politika zemí Evropské unie namísto politicky korektního mlčení o tom, že situace může být časem kritická, které praktikuje dnes,

Psali jsme také:

Německo hlásí rekordní počet žádostí o azyl

Žádostí Ukrajinců o azyl je trojnásobek a to jen je špička ledovce

Turecko nezvládá příliv kurdských uprchlíků ze Sýrie

Nové kolo války na Ukrajině přivede do ČR tisíce imigrantů - včetně pravicových extrémistů

Migrace cizinců do ČR: klid před bouří nebo nejsme zemí zaslíbenou?

Tagy článku