Dostala 28 let za vraždu manželů v pojízdném domku - a zařadila se mezi pět nejhorších vražedkyň v Česku. Otěhotní za mřížemi jako její "kolegyně" a také zmizí za kopečky?

Dostala 28 let za vraždu manželů v pojízdném domku - a zařadila se mezi pět nejhorších vražedkyň v Česku. Otěhotní za mřížemi jako její &quote;kolegyně&quote; a také zmizí za kopečky?
02 / 08 / 2019, 14:00

Citově vyprahlá Michaela Krajčová (29) dostala tento týden trest 28 let vězení za dvojnásobnou vraždu a zařadila se tak mezi pět nejnebezpečnějších vražedkyň Česka. Současně se tak stala první ženou s tak vysokým trestem od chvíle, kdy byla propuštěna na svobodu první vražedkyně kvůli těhotenství.

Michaela Krajčová podle soudu zavraždila společně se svým milencem dva starší manžele v pojízdném domku na Písecku loni v lednu. Oběti byly ubodány mnoha ranami nožem. Právě kvůli mimořádné brutalitě dostala Krajčová tak vysoký trest.

Krajčová byla označena za organizátorku zločinu. Věděla, že manželé mají v domku ukrytých 400 tisíc korun. S touto kořistí byla pak i s milencem zatčena na útěku na území Rumunska. Její komplic dostal o rok méně, tedy 27 let. Trest ještě není pravomocný a je jisté, že se oba odvolají.

Výše trestu je podobná tomu, který vyfasovala vražedkyně Petra Janáková, nedávno propuštěná na svobodu kvůli otěhotnění ve vězení. Ta za jednu vraždu (střela do hlavy) a několik pokusů o vraždu dostala po odvolání 30 let, její komplic pak 28 let vězení.

Vydírání sexem

Obě vražedkyně spojuje i to, že byly iniciátorkami a organizátorkami vražd. Obě podle znaleckých posudků ovládaly své partnery sexuálními službami a v podstatě je tak donutily vraždit "pro ně", nebo se "pro ně" o vraždy pokoušet.

K dokonalosti tuto metodu totální manipulace dotáhla nejhorší vražedkyně v Česku Dana Stodolová, která donutila svého manžela, dobráka Stodolu, k nejméně šesti vraždám, ale možná i ke všem osmi, za které byli odsouzeni na doživotí.

Všechny tři případy také spojuje, že komplicové (manželé či milenci) těchto žen vzali při prvních výsleších "rytířsky" veškerou vinu na sebe. Až když se dozvěděli, že jejich ženy házejí všechno na ně (a tím vlastně potvrzují jejich verzi), otočili.

Vražedkyně z pojízdného domku (Krajčová) i Kukuřičná vražedkyně (Janáková - pojmenovaná podle toho, že zastřeleného starožitníka pohodili v kukuřičném poli) dostali kvůli organizování akce vyšší trest než jejich komplici, ač to v obou případech bylo "slovo proti slovu".

Muž jako motiv

Další dvě ženy z "velké pětky" českých vražedkyň (Krajčová byla v Česku žijící Slovenka) komplice neměli, ale muži hráli v jejich případech také klíčovou roli. Romana Zienertová zabila své čtyři děti kvůli tomu, že ji opustil partner a u soudu tvrdila, že je tedy "viníkem vlastně on". Čtyři vraždy dokázali také prostitutce Jaroslavě Fabiánová, která vraždila své klienty, protože "je nenáviděla a chtěla jejich peníze".

Nejstarší doživotní odsouzenkyně v Česku Miroslava Kukačková (+80) zemřela v roce 2008. Byla zavřená od roku 1998 za objednání nájemné vraždy svého manžela, se kterým žila v Německu, a zdálo se jí, že jí dává málo peněz a "přitom měl nahrabáno".

Kdo dřív otěhotní

Soudní znalec označil Michaelu Krajčovou (Vražedkyni z mobilního domku) za citově vyprahlou, ale s možností socializace. Proto je možné, že soud vyšší instance jejími odvolání vyhoví, rozsudek 28 let žaláře sníží.

Zřejmě až poté se stane Krajčová součásti soutěže, kterou nyní hrají vězenkyně v českých věznicích, jmenuje se: "Která bude dřív v tom". Kukuřičná vražedkyně Janáková to zvládla hravě (kde si opatřila sperma je dosud předmětem vyšetřování) a je nejen na svobodě, ale navíc neznámo kde.

Soud totiž musí podle absurdního zákona propustit těhotnou vězeňkyni a nechat ji na svobodě a bez dozoru až do jednoho roku dítěte. Když těhotnou Janákovou propustili, zbývalo jí ještě odsedět si 28 let. Což dost dobrý důvod zmizet za kopečky.

Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová jí pracuje na návrhu novely zákona, které tyto útěky znemožní.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.