Dozvuky Slavíka: Ortelovi blokli facebook. Bangův hit „Mr.ám tě, narvu ti čupku do ku.dy“

Dozvuky Slavíka: Ortelovi blokli facebook. Bangův hit „Mr.ám tě, narvu ti čupku do ku.dy“
29 / 11 / 2016, 18:30

Nejen v médiích, ale i na sociálních sítích je od sobotního vyhlášení Českého Slavíka stále vířen demonstrativní odchod ze sálu rappera skupiny Gipsy.cz Radka Bangy, který tak učinil na protest proti úspěchu zpěváka Tomáše Ortela.

Banga si při předávání ocenění Ortelovi neodpustil pískot a následně s manželkou opustil sál.  Posléze ve svém prohlášení vysvětlil, proč tak učinil.

„Skupina Ortel přišla na podium a na košilích měli tyto lebky. Na tom podiu stáli především proto, že je podpořili ‚obyčejní lidé,‘ kteří mají tu drzost ještě tvrdit, že jejich Ortel není rasistický a v žádném případě nepodporuje nacismus. A pak si přijde Ortel s umrlčími lebkami na košilích a dá celému národu tímto symbolem najevo, jakým směrem smýšlí. Jsem zarmoucen faktem, že tomuto zjevnému propagování nacismu nejen přihlížel celý sál, ale většina dokonce tleskala,“ napsal Banga.

Rapper od té doby čelí na svém facebookovém profilu výhružkám smrtí, nadávkám a zesměšňování.

 „Chci,aby každej věděl,že sem Čech!
Že má kapela je česká, bílá.
Že hraje bíle a že to bíle dává
Tak pojď,čip hop,poď s náma.
Nám je jedno,jestli si cikán.
Však dokonalej vole není nikdo
O tom je celej českej hip hop.

A včíl mě zkus nařknout z rasismu, ty xenofobní nulo,“ píše jeden „ fanoušků“ a naráží text Bangovy písně Romano hiphop, kde se v originále zpívá:

„Chci,aby každej věděl,že sem Rom!
Že má kapela je romská,tmavá
Že hraje černě a že to černě dává
Tak pojď,čip hop,poď s náma
Nám je jedno,jestli si gádža
Však dokonalej vole není nikdo
O tom je celej romano hip hop“

Tomáš Ortel, který si odnesl dvakrát druhé místo v kategorii zpěvák roku za Karlem Gottem a skupina roku, si na svém oficiálním webu ortel.cz dnes postěžoval, že mu správce facebooku zablokoval přístup na profil kapely.  

„Přátelé, příznivci...byla nám z dosud neznámých důvodů zablokována prezentace kapely zde na FB...a tak budu k Vám všem prozatím promlouvat přes tento profil...za celou kapelu Vám děkuji za hlasy v soutěži o Českého Slavíka, projevila se soudržnost a jednota která tolik naší zemi chybí !!! Ještě jednou DĚKUJI !!!

Hitem sbírajícím „lajky“ je však v současnosti připomínka sloky Bangova staršího hitu „Mrdám tě“, který nazpíval spolu s populárním Marpem, daná do komparace se starším prohlášením Tomáše Ortela pojednávací o Karlu Krylovi.  

Autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace