DPP vypisuje zakázku na fyzickou ostrahu. Bude to opět tunel?

DPP vypisuje zakázku na fyzickou ostrahu. Bude to opět tunel?
Autor: Kuknauf (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Tunel Vyšehrad
02 / 03 / 2016, 17:15

Ta minulá, kdy pražský Dopravní podnik vyhlásil výběrové řízení na ostrahu dvaceti šesti objektů v hodnotě 380 miliónů byl napaden, že je vypsán na míru jedné firmě a následně zrušen.

Podmínky tendru na fyzickou ostrahu byly natolik specifické, že soutěžit mohl pouze držitel certifikátu Motorola Dimetra IP, verze 8.1. Tyto podmínky napadla nezisková organizace Acta non verba (kverulant.org) a dala podnět k prošetření tendru na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Držitelem onoho certifikátu je pardubická firma KonekTel a.s. která už smlouvu s DPP jednou podepsala, a to v roce 2012 na zakázku na radiový systém za 236 miliónů na deset let!

Původní tendr na fyzickou ostrahu byl vypsán na 3 roky, předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla již zmíněných 380 miliónů Kč. Rozhodnutí mělo padnout na základě nejnižší ceny, která by podle serveru kverulant.org byla asi 240 miliónů Kč za hlídání tramvají…

Patrně to bylo pánům z DPP málo a z toho důvodu se do kvalifikačních podmínek dostala ona klauzule o prokázání držení certifikátu aplikačního partnera Motorola Dimetra, verze R 8.1. Takže do tendru se mohl přihlásit kdokoliv, kdo by se s výše uvedenou firmou KonekTel spojil.

Celý vtip této akce ale spočíval podle serveru kverulant.org v tom, že firma KonekTel se měla spojit pouze s tím správným, dohodnutým partnerem.  

Kverulant.org celou kauzu objevil v roce 2013 a následně medializoval, což vedlo ke zrušení zadávacího řízení dne 3. června 2015.

Nyní tedy DPP vypsal nové výběrové řízení na ostrahu svých objektů. Kontrakt má být na sedm let a jeho hodnota je předpokládaná ve výši téměř půl miliardy korun.

Budeme celou situaci kolem zakázky sledovat a dále o ní informovat.

Zdroj: kverulant.org, DPP

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace