Draganfly a SureFire vytvořily dron pro noční záchranné operace

Draganfly a SureFire vytvořily dron pro noční záchranné operace
Popisek: Dron s osvětlením
19 / 03 / 2017, 13:30

Noční operace jsou náročnější než ty v průběhu dne, a často mnohem více kritické. Dron Draganflyer vybavený světlometem umožní, aby se operace Search and Rescue (SAR) staly mnohem efektivnější.

Mít silný zdroj světla na dronu může posloužit různým účelům při zvyšování efektivity využití bezpilotních strojů v noci. Společnost Draganfly Innovations nedávno podepsala smlouvu s SureFire o integraci a testování technologie LED  na svém dronu. 

Podle tiskové zprávy, bude Draganfly pomáhat při přípravě integrace dvoupaprskové jednotky o výkonu 2 000 lumenů do komerční verze dronu Draganfly Commander. Draganfly začlení světla na jejich ASM (aktivní stabilizovaný držák), kde ale zbyde prostor i pro další příslušenství. Letové zkoušky byly prováděny s umístěnou LED jednotkou vedle kamery Sony a tato kombinace byla úspěšně použita při pátracích a záchranných cvičení i pro běžné noční natáčení.

V současné době je tendence používat infračervené senzory v noci během různých misí. Nicméně infračervené senzory nejsou tak spolehlivé při poskytování informací, které musí být rychle sděleny záchranářům nebo jednotkám v oblasti, když rozhodující vlastností pro pátrání a záchranu je rychlost. Nyní s LED diodami a osvětlením během noční akce jsou údaje pilotovi poskytovány podobným způsobem, na jaký je zvyklý během denních operací. Silný paprsek světla na UAV také umožňuje lepší situační zaměření na objevený subjekt, a záchranářům umožní rychlejší pohyb na místo zásahu.

Zdroj: i-HLS

Tagy článku