Draganfly a SureFire vytvořily dron pro noční záchranné operace

Draganfly a SureFire vytvořily dron pro noční záchranné operace
Popisek: Dron s osvětlením
19 / 03 / 2017, 13:30

Noční operace jsou náročnější než ty v průběhu dne, a často mnohem více kritické. Dron Draganflyer vybavený světlometem umožní, aby se operace Search and Rescue (SAR) staly mnohem efektivnější.

Mít silný zdroj světla na dronu může posloužit různým účelům při zvyšování efektivity využití bezpilotních strojů v noci. Společnost Draganfly Innovations nedávno podepsala smlouvu s SureFire o integraci a testování technologie LED  na svém dronu. 

Podle tiskové zprávy, bude Draganfly pomáhat při přípravě integrace dvoupaprskové jednotky o výkonu 2 000 lumenů do komerční verze dronu Draganfly Commander. Draganfly začlení světla na jejich ASM (aktivní stabilizovaný držák), kde ale zbyde prostor i pro další příslušenství. Letové zkoušky byly prováděny s umístěnou LED jednotkou vedle kamery Sony a tato kombinace byla úspěšně použita při pátracích a záchranných cvičení i pro běžné noční natáčení.

V současné době je tendence používat infračervené senzory v noci během různých misí. Nicméně infračervené senzory nejsou tak spolehlivé při poskytování informací, které musí být rychle sděleny záchranářům nebo jednotkám v oblasti, když rozhodující vlastností pro pátrání a záchranu je rychlost. Nyní s LED diodami a osvětlením během noční akce jsou údaje pilotovi poskytovány podobným způsobem, na jaký je zvyklý během denních operací. Silný paprsek světla na UAV také umožňuje lepší situační zaměření na objevený subjekt, a záchranářům umožní rychlejší pohyb na místo zásahu.

Zdroj: i-HLS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace