Drama na palubě amerického letadla

Drama na palubě amerického letadla
Autor fotografie: Patrick Narvaez/ youtube|Popisek: Ilustrační foto, youtube
10 / 10 / 2014, 10:15

10.10.2014 / Zdroj: MailOnline
Muž na palubě letadla United Airlines tuto středu při letu z Filadelfie do Dominikánské republiky hloupě žertoval. Vypukla panika a letadlo muselo přistát na letišti v Punta Cana (Dominikánská republika). 255 cestujících nesmělo letadlo opustit a zasahoval speciální tým zdravotníků.

Tuto středu cestující na palubě letu US Airways z Philadelphie do Dominikánské republiky zažertoval, že má ebolu. Další dvě hodiny bylo letadlo drženo v izolaci na přistávací ploše letiště Punta Cana. Podle letecké společnosti, muž kýchl a pak řekl, že má ebolu. To neměl dělat. Letuška informovala kapitána, který na riziko upozornil zdravotní orgány na letišti. Letuška na přiloženém videu upozorňuje cestující, že na palubu přijdou speciální zdravotnické jednotky, které cestujícího následně zadržely. Ten řekl: "Člověče, já si dělal srandu!"

Nicméně k smíchu to určitě nebylo, protože americké CDC vydalo přísné pokyny pro dopravní letadla v USA v souvislosti s virem eboly. Zbývajících 255 lidí bylo donuceno zůstat na palubě další dvě hodiny. Letecká společnost se cestujícím omluvila za nepříjemnosti. 

Podívejte se na video (zdroj: youtube.com/ Patrick Narvaez)

Psali jsme také:

EBOLA: první případ v Česku? NE

Americká letiště zavádí screening teploty cestujících na příletech z Afriky

Ebola je v Evropě a USA a lékaři uklidňuji: virus se nešíří vzduchem, ale.....

Do měsíce se můžou objevit první případy eboly ve Francii a Velké Británii

Ebola v Texasu: u dalších 10 pacientů je "vysoké riziko" nakažení

Virus eboly v americkém Dallasu potvrzen. 100 potencionálních nakažených

Ebola! Směšná panika nebo děsivá ignorance? Obojí.

Těchonín - místo pro boj s ebolou v Česku

Rada bezpečnosti OSN: epidemie eboly v Africe je "hrozbou pro mezinárodní mír a bezpečnost"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.