Drama na španělsko-marocké hranici: 1 000 migrantů se snažilo násilím dostat přes plot, při potyčkách přišel jeden policista o oko

Drama na španělsko-marocké hranici: 1 000 migrantů se snažilo násilím dostat přes plot, při potyčkách přišel jeden policista o oko
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
02 / 01 / 2017, 17:00

Španělsko-marocká hranice zažívá drama, když se okolo 1 000 migrantů snažil dostat přes zdvojený plot, který odděluje Maroko a španělskou enklávu Ceutu na severu Afriky.

V neděli se migranti střetli s policejními jednotkami, při nichž bylo zraněno pět španělských policistů, padesát marockých a jeden ze zasahujících policistů přišel o oko.

Nedělní násilné střety jsou prozatimním vrcholem mimořádně napjaté situace, která na hranici mezi oběma státy panuje. Organizovaný dav, který byl podle televize Al-Džazíry ,,extrémně násilný", se chtěl za pomoci železných tyčí, kamenů a štípacích kleští probít k vnějším dveřím zdvojeného plotu.

psali jsme: Stovky imigrantů zaútočilo proti policistům ve španělské Ceutě. 

Přitom zaútočili na španělské a marocké policejní a pořádkové jednotky. Dva z policistů jsou zraněni vážně a museli být přepraveni do nemocnice v Ceutě.

I když jsou migranti zatýkáni a vraceni zpět, nezabrání jim to v tom, aby se pokoušeli do Ceuty dostat.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace