Nárůst zločinnosti v německých městech. Pachateli jsou i přistěhovalci ze severní Afriky.

Nárůst zločinnosti v německých městech. Pachateli jsou i přistěhovalci ze severní Afriky.
Autor fotografie: WikiWiki-Schreiber, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
17 / 01 / 2016, 11:15

Policejní razie na hlavním nádraží v Düsseldorfu proti severoafrickým gangům.

Tisíce mladíků ze severní Afriky, kteří do Německa přijeli v posledních letech, páchají v německých městech rozsáhlou trestnou činnost. Města i policejní složky mají problém, se kterým si neví rady. Podle policie se jedná vesměs o mladé lidi ve věku  od 17 do 19 let. Jednají na vlastní pěst, nemají doklady, nemají příjem. Vznikají celé městské čtvrti obývané převážně přistěhovalci, kteří se organizují do zločineckých gangů. A počet přistěhovalců neustále stoupá. Zdroj: welt.de

Podle průzkumu provedeného v 72 restauracích a hospodách v okolí hlavního nádraží v Düsseldorfu se až 90 procent zákazníků setkalo s kapsáři nebo zloději. Tyto trestné činy mají vždy společného jmenovatele - jedná se o africké přistěhovalce, kteří jsou nejčastěji pachateli loupeží, krádeží v obchodě, kapesních krádeží i vykrádání aut. Policie jich eviduje už 2244 a z toho 1256 jich je z Maroka. Jsou často agresivní a násilničtí, informuje Die Welt.

Právo šaríja v německých ulicích: přistěhovalci chtěli ukamenovat transsexuály

V sobotu večer provedla düsseldorfská policie jednu z největších razií zaměřenou právě proti severoafrickým gangům na hlavním nádraží. 300 policistů obklíčilo celou oblast a prověřovali všechny podezřelé, kterým byly přímo na místě snímány otisky prstů. Při zátahu bylo zatčeno nejméně 20 osob.Zdroj: focus.de

"V posledních letech se tato lokalita stala centrem zločinnosti v Düsseldorfu," uvedl policejní mluvčí deníku FOCUS Online, "tento fenomén tu sledujeme od konce roku 2013, kdy jsme zaznamenali vysoký nárůst krádeží zavazadel i další trestné činnosti. Páchají je organizované skupiny osob, přistěhovalců ze severní Afriky, které sice nemají hierarchickou strukturu, ale všichni pachatelé se vzájemně znají, předávají si informace a předem se domlouvají na "lovu."

V blízkosti nádraží je čtvrť, která je místními nazývána "Maghrebem" nebo "Malým Marokem", je to "tavící kotel zlodějů", kde už dříve byly provedeny policejní razie, při nichž bylo zatčeno asi 15 osob. Příčinou této "masivní" trestné činnosti je fakt, že bohatý Düsseldorf přitahuje tyto zlodějské gangy z okolních měst i dalších spolkových zemí, tvrdí policista, který zná místní poměry. 

Německo není schopné zajistit svobodu a bezpečnost svých občanů?

Server hatefree.cz zveřejnil článek "MANIPULACE: No-go zóny". Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování - o financování podobných projektů jsme psali v článku "Jenom letos se na integraci cizinců plánuje 54 milionů korun. Půjdou i neziskovkám".

Foto: pod licencí  Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0WikiWiki-Schreiber

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.