Dřív si notovali, teď se Farage pustil do Trumpa za jeho úder na Sýrii

Dřív si notovali, teď se Farage pustil do Trumpa za jeho úder na Sýrii
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Nigel Farage
08 / 04 / 2017, 08:00

Před nějakou dobou si vzájemně notovali, nyní však Farage Trumpa kritizuje za jeho vojenskou akci proti Sýrii.

Podle Nigela Farage nebyl vojenský úder na syrskou základnu Šajrát rozumným řešením. Farage řekl, že naopak z tohoto kroku mohou být Trumpovi voliči zmatení.

,,Jsem tím (vojenským úderem) velmi překvapen. Myslím si, že mnoho Trumpových voličů si bude škrábat hlavu, až vstane z postele a ptát se, kde toto skončí?" prohlásil Farage. Svou obavu pak ještě napsal na svůj Twitter.

,,Jakožto neústupný Trumpův podporovatel říkám, ano, ty záběry byly hrozné (z chemického útoku v syrské provincii Idlib), ale stejně jsem překvapen. Ať už Asad spáchal jakýkoliv hřích, je stále světský" pokračoval Farage.

 

Bývalý předseda strany UKIP, která podporovala vystoupení Velké Británie z EU, pak vyzval svou zemi, aby se k leteckým úderům v Sýrii nepřipojovala. ,,Předchozí intervence na Blízkém východě spíš věci zhoršily, než zlepšily," řekl Farage.

Nynější předseda UKIPu Paul Nutall s Faragem souhlasí. když na svůj Twitter napsal, že bombardování Sýrie bylo ukvapené, uspěchané a nesmyslné. Podle Nutalla se tím nakonec stejně ničeho nedosáhne.

Spojené státy dnes v reakci na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zaútočily na leteckou základnu na západě Sýrie. Cílený útok nařídil prezident Donald Trump, který v projevu vyzval k ukončení krveprolití v blízkovýchodní zemi. Ruský prezident Vladimir Putin podle svého mluvčího označil americký zásah za ,,agresi proti svrchovanému státu a za porušení mezinárodního práva pod smyšlenou záminkou"

 

psali jsme:

VIDEO: USA zaútočily na vojenskou základnu v Sýrii, čtyři mrtví vojáci

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace