Drogový dealer Kutil Tim: Jak ho zatkli na letišti s kokainem v tašce a koho napráskal, aby nedostal doživotí

Drogový dealer Kutil Tim: Jak ho zatkli na letišti s kokainem v tašce a koho napráskal, aby nedostal doživotí
Popisek: Tim Allen
05 / 03 / 2018, 18:00

Komik Tim Allen, známý se seriálu Kutil Tim, jen tak tak unikl doživotnímu vězení, když ho zatkla policie na mezinárodním letišti Kalamazoo v Michiganu. Snažil se tam prodat 0,65 kilo kokainu.

Měl velkou smůlu – měsíc předtím v Michiganu schválili zákon, podle kterého přesně 0,65 kg kokainu stačí na doživotní vězení. Tim vyvázl výměnou za to, že napráskal všechny své drogové kontakty. Dostal tři roky, z nichž si odseděl dva a půl.

Tim nebyl žádný narkobaron, ale obchod s drogami mu vydělával celkem slušně. Za svou poslední várku měl dostat pěkných 42 tisíc dolarů. Podle policie udělal podobný obchod v minulosti několikrát.

psali jsme: Bouřlivák Johnny Depp: Utrácel 50 milionů Kč měsíčně, teď se soudí se svými poradci. A taky se prý popral s manželkou

Letiště Kalamazoo si jako místo obchodu vybral Tim (tehdy mu bylo 25 let) proto, že to viděl ve filmu. 2. Října 1978 se tu měl setkal se svým komplicem Piferem. Toho dne Kim nasedl do svého chevroletu Nova a na zadní sedadlo hodil tašku s nápisem Adidas, ve které měl kokain.

Na letišti dal Tim tašku do skříňky a klíč pak předal Piferovi, který stál opodál. V tu chvíli se kolem nich vyrojili policisté. „První, co jsem v tu chvíli viděl,“ svěřil se Tim Allen deníku Detroit Free Press, „byla pistole v mém obličeji.“

Tim Allen

Tim Allen po zatčení

Policisté předpokládali, že by je mohl Tim dovést k „větším rybám“, než byl on. Tim jejich očekávání splnil jen částečně, byť napráskal, koho šlo. Nakonec se ale policii na základě komikových informací podařilo zatknout 20 dealerů drog a čtyři šéfy.

Výměnou za to mu bylo umožněno, že ho soudil federální a ne státní soud, čímž získal mírnější trest. Po zradě kompliců se Tim obával o svůj život, proto si trest neodsloužil ve vězení v Michiganu, kde už na něj možná čekali, ale v Minnesotě.

psali jsme: Zrůda Wuornosová: Prostitutka, která zmlátila manžela jeho holí a vraždila své zákazníky

Soudce, který Tima Allena odsoudil k velmi mírnému trestu, později v rozhovoru pro média uvedl, že už tehdy věděl, že „Allen bude úspěšný komik, protože má dar rozesmívat lidi.“

A soudce měl pravdu. V roce 1991 začal točil Tim Allen slavný seriál Kutil TIm (anglicky Home Improvement). Velmi úspěšný byl něj rok 1994, kdy během jednoho týdne v listopadu současně hrál v nejvíce výdělečném filmu The Santa Clause, vystupoval v nejlépe hodnoceném televizním seriálu Home Improvement a napsal nejlépe se prodávající knihu v Severní Americe Don't Stand Too Close to a Naked Man (Nestůj příliš blízko nahého muže).

Komik Tim Allen byl ženatý s Laurou Deibelovou (1984 - 2003; mají dceru Katherine ( 1989). 7. října 2006 se oženil s herečkou, Američankou českého původu Jane Hajdukovou.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku