Droid BB-8 ze Star Wars jako model ovládaný iPhonem

Droid BB-8 ze Star Wars jako model ovládaný iPhonem
Autor fotografie: Sphero|Popisek: BB-8 vs. pomeranč
04 / 09 / 2015, 08:30

Když byl loni uvolněn trailer na nové Hvězdné války s názvem Star Wars: The Force Awakens, zaujal pozornost fandů malý astromech BB-8.

Roztomilá koule se valila po píscích planety Tatooine. Robota pro film vyrobila firma LucasFilm, ale malého robota, kterého můžete ovládat mobilem po bytě představila firma Sphero z Colorada.

Na trh přichází za cenu 150 USD.

BB-8

Zatím je pouze aplikace pro iPhone s 3 základními funkcemi. Digitální joystick umožňuje kontrolovat pohyb robůtka, BB-8 má i emoce, takže může projevovat během pohybu strach nebo pocit štěstí. Aplikace má vestavěné i hlasové ovládání, takže je možné robota učit hlasovým povelům.

Druhou funkcí je autonomní režim, kdy se robot sám pohybuje po vámi určeném protoru, občas zapípá a žije si svým vlastním životem.

BB-8

Třetí funkcí, pro fandy Star Wars zcela nepostradatelnou je možnost vytváření holografických zpráv jako v epizodě New Hope. Zprávu nahrajete na iPhonu a v okamžiku kdy se BB-8 objeví před kamerou je pomocí augmented reality zobrazena holografická zpráva na displeji iPhonu?

Prostě zde platí – tady máte moje peníze a koukejte mi toho robota poslat!

Zdroj: LucasFilm, Sphero, Cnet

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.