Dron Md4-3000

Dron Md4-3000
Autor: Microdrones.com|Popisek: Dron Md4-3000
05 / 02 / 2015, 08:30

Miniaturní VTOL dron německé společnosti microdrones může létat podle zabudované GPS navigace zadáním navigačních bodů trasy, nebo klasicky přes dálkové ovládání. Ve vzduchu vydrží až 45 minut a unese 3 kilogramy. Problémy mu nedělá ani sníh, mlha nebo déšť a je schopen vystoupat až do 4 000 metrů.

Md4-3000 je prvním dronem, který generuje aerodynamický vztlak podobně jako letadlo a šetří tak baterii. Nehlučný motor je uložen ve speciálním pouzdru z karbonu, stroj a jeho elektronika odolává i vysokým teplotám, je možné ho krátkodobě nasadit až do teplot dosahujících 130 stupňů Celsia. Využití proto najde i u policejních nebo hasičských jednotek. Běžný operační rozsah je od -20 do +50 stupňů, stroj se uplatní u protiteroristických operací, mapování povrchu, ochraně hranic atd.

Modulární koncepce užitečné zátěže umožňuje flexibilní přizpůsobení výbavy plněnému úkolu. Počínaje digitálním fotoaparátem s vysokým rozlišením, videokamerami pro pořizování videozáznamů, které lze přizpůsobit různým světelným poměrům, detektory plynů a chemických látek, až po špičkové termografické systémy a systémy nočního vidění. 

Video s příkladem využití dronů společnosti microdrones(typ Md4-1000).

Zdroj: microdrones, microdrone.cz

Psali jsme také:

Inteligentní drony jako součást armádní výzbroje

První pomoc ze vzduchu? Budou nás zachraňovat drony?

Neznámé drony ohrožují francouzské jaderné elektrárny

Jaderné elektrárny v západní Evropě ohrožují bezpilotní letadla. Zaútočí drony?

Americký špionážní podvodní dron GhostSwimmer

Drony a mapování kritické infrastruktury

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Drony a roboty zaútočí v lednu na veletrhu CES 2015. Jsme připraveni na ztrátu soukromí?

Velká Británie se obává teroristických útoků pomocí dronů

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

České Radiokomunikace jako první testují možnost využití dronů při kontrolách vysílačů za plného provozu

Pozvánka na diskuzi "Bezpilotní letadla v České republice"

Má právo co říci k bezpilotním letounům?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace