Dron narazil do legendárního vlaku Flying Scotsman

Dron narazil do legendárního vlaku Flying Scotsman
Popisek: Flying Scotsman
18 / 03 / 2016, 13:00

Fanoušci parních lokomotiv už jenom nefotografují, ale začali využívat drony, které poskytují úžasné záběry těchto strojů. Bohužel ne vždy dron řídí zkušený pilot a tak došlo v neděli ke srážce vlaku s dronem.

Legendární lokomotiva, nedávno renovovaná za 4.2 milionu liber jela v neděli 13.3 2016 po železnici North Yorkshire Moors  kdy cestující spatřili na levé straně vlaku dron, který patrně pořizoval video průjezdu vlaku.

Očitá svědkyně Linda Wild řekla pro Yorkshire Post: "Další věcí kterou jsme zaregistrovali byl náraz, znělo to, jakoby to narazilo do střechy. Byl to takový šok, mohlo to způsobit závažnou havárii. Co kdyby proletěl oknem?"

Otřesená Linda dále listu sdělila, že je incidentem vyděšená a má velké obavy o bezpečnost v souvislosti s používáním bezpilotních prostředků.

Tisková mluvčí železnice, Liz Parker srážku potvrdila a řekla, že nehoda je v současné době vyšetřována policií a zástupci železnice, a dodala: "I když žádná škoda nebyla způsobena, drony rozptylují naše strojvedoucí a mohlo by to vést až k trestnímu stíhání za ohrožení vlaků."

V souvislosti s tímto incidentem byli takzvaní "Trainspotters" policií varováni před používáním dronů v blízkosti železnic.

Zdroj: The Register

 

Tagy článku