Dron narazil do legendárního vlaku Flying Scotsman

Dron narazil do legendárního vlaku Flying Scotsman
Popisek: Flying Scotsman
18 / 03 / 2016, 13:00

Fanoušci parních lokomotiv už jenom nefotografují, ale začali využívat drony, které poskytují úžasné záběry těchto strojů. Bohužel ne vždy dron řídí zkušený pilot a tak došlo v neděli ke srážce vlaku s dronem.

Legendární lokomotiva, nedávno renovovaná za 4.2 milionu liber jela v neděli 13.3 2016 po železnici North Yorkshire Moors  kdy cestující spatřili na levé straně vlaku dron, který patrně pořizoval video průjezdu vlaku.

Očitá svědkyně Linda Wild řekla pro Yorkshire Post: "Další věcí kterou jsme zaregistrovali byl náraz, znělo to, jakoby to narazilo do střechy. Byl to takový šok, mohlo to způsobit závažnou havárii. Co kdyby proletěl oknem?"

Otřesená Linda dále listu sdělila, že je incidentem vyděšená a má velké obavy o bezpečnost v souvislosti s používáním bezpilotních prostředků.

Tisková mluvčí železnice, Liz Parker srážku potvrdila a řekla, že nehoda je v současné době vyšetřována policií a zástupci železnice, a dodala: "I když žádná škoda nebyla způsobena, drony rozptylují naše strojvedoucí a mohlo by to vést až k trestnímu stíhání za ohrožení vlaků."

V souvislosti s tímto incidentem byli takzvaní "Trainspotters" policií varováni před používáním dronů v blízkosti železnic.

Zdroj: The Register

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace