Dron odhalil ruskou vojenskou základnu na východní Ukrajině

Dron odhalil ruskou vojenskou základnu na východní Ukrajině
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Letecké záběry ruské těžké bojové techniky na východní Ukrajině.
02 / 07 / 2015, 07:00

Ukrajinští bojovníci zveřejnili v úterý video se záběry dronu, podle kterých tvrdí, že Rusko vybudovalo skrytou základnu těžké vojenské techniky v blízkosti rusko-ukrajinské hranice.

Na videu, zveřejněném na YouTube, jsou vidět velké opevněné vojenské tábory v zalesněné Doněcké oblasti dva kilometry jižně od obce Soncevo, která je pod kontrolou Ruskem podporovaných separatistů.  Informaci zveřejnil server mashable.com.


Zdroj YouTube

Letecké záběry byly provedeny s odstupem dvou týdnů - 20. května a 4. června - a podle nich je zřejmé, že na místech se koncentruje čím dál větší množství vojenské techniky. Na záběrech jsou vidět desítky vojáků, tanky T-72, dělostřelecké systémy, stejně jako nákladní vozidla, cisterny a polní kuchyně.

YOUTUBE SCREEN SHOT

Základna je umístěna na strategickém místě mezi Doněckem, které ovládají separatisté a Mariupolem, který je ještě pod ukrajinskou správou. Právě o toto půlmilionové město budou zřejmě usilovat separatisté, aby získali přístup k přístavu v Azovském moři.

Základny jsou umístěny pouhých 12 km od fronty a díky strategickému umístění mohou separatisté rychle a bez varování odříznout strategickou severojižní dálnici. Podobný útok by ale vyžadoval mnohem větší a významnější ruskou vojenskou podporu, ale takové množství techniky zase na základnách umístěno není.  

V každém případě záběry dronů potvrzují, že na hranicích Ukrajiny s Ruskem jsou významné přesuny vojenské techniky, což potvrzují i pozorovatelé OBSE. Velitel NATO generál Philip Breedlove varoval minulý týden Rusko před dodávkami zbraní přes rusko-ukrajinské hranice. Podle pozorovatelů se Putin nechce smířit se směřováním Kyjeva směrem na západ.

Ruský prezident opakovaně a vehementně popíral a popírá podporu separatistů na východní Ukrajině. Ale rostoucí množství důkazů o tom, že jsou na východní Ukrajinu vysíláni ruští vojáci a ruská vojenská technika usvědčují Putina ze lži.

Zdroj: mashable.com

 

 

Tagy článku