Dron se srazil s letadlem British Airways

Dron se srazil s letadlem British Airways
Popisek: Ilustrační obrázek
18 / 04 / 2016, 08:15

Drone zřejmě narazil do letadla British Airways, které se vracelo v neděli do Londýna.

Letoun mířil ze švýcarské  Ženevy na londýnské letiště Heathrow, když pilot během přistávacího manévru oznámil, že si myslí, že letadlo bylo zasaženo dronem, uvedla v Londýně metropolitní policie.

Airbus A320 měl na palubě 132 cestujících a pět členů posádky, řekl mluvčí British Airways Michael Johnson. Poté, co letadlo přistálo bezpečně v Heathrow, úřady sdělily, že věří tomu, že dron zasáhl přední část letadla A320.

Zatím není jasné komu dron, který stroj zasáhl patřil, policie nikoho nezatknula. Tiskový mluvčí BA Johnson řekl, že technici důkladně prozkoumali letadlo a schválili jej pro další let.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace