Dron ,,Spiderman" vypouští na svou kořist síť

Dron ,,Spiderman&quote; vypouští na svou kořist síť
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: dron
25 / 09 / 2017, 10:00

Multikoptéra DroneCatcher chytá nepřátelské drony do speciální sítě.

Na výstavě obranného průmyslu výstavě obranného průmyslu DSEI v Londýně byla představena novinka z dílny nizozemské společnosti Delft Dynamics. Tu podporuje i nizozemská policie a ministerstvo bezpečnosti a spravedlnosti. Na výstavě pak dron vzbudil poměrně značnou pozrnost.

psali jsme: VIDEO: Umí střílet z odstřelovačské pušky či kulometu. Představuje se smrtící dron TIKAD

Jedná se o dron vyvedený v černé barvě DroneCatcher, který je vybavena speciální sítí, kterou vypouští proti nepřátelským dronům a jiným vzdušným ,,nezvaným hostům", jež jsou v daný moment vyhodnoceny jako bezpečnostní riziko.

DroneCatcher vrhá vertikálně speciálně navrženou síť, jíž pevně zachytí a následně obklopí nepřátelský dron a zabrání mu v dalším letu. Pokročilé technologické systémy zajistí, že síť najde vždy svou ,,kořist". Ta je pak sítí pevně spojena s Dronecatcherem, který tak může nepřátelský dron dovézt na konkrétní místo určení. 

DroneCatcher dokáže detekovat nepřátelské drony několika způsoby. Předně je vybaven radarem, který je umí bez problémů identifikovat, a dále má DroneCatcher schopnost tyto drony lokalizovat poslechem, k čemuž využívá akustickou detekci. Funkce nové multikoptéry DroneCatcher jsou kontrolovány operátorem na kontrolní stanici na zemi.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Nizozemská společnost Delft Dynamics vyrobila tento dron v době, kdy jsou ve stále větší míře do vzduchu vypouštěny drony, které představují určitá bezpečnostní rizika. To se týká i malých dronů, jež lze volně zakoupit. Právě DroneCatcher by měl pomoci tato rizika eliminovat a znemožnit, aby se tyto ,,nepřátelské" drony ve vzduchu vyskytovaly.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace