Dron zaútočil na vlastního pilota

Dron zaútočil na vlastního pilota
Autor: Pixabay/ heimkinothx|Popisek: Ilustrační foto
03 / 07 / 2015, 18:00

Odpůrci bezpilotních letadel požadují regulaci jejich používání. Vzrůstají obavy o bezpečnost.

Kamera na dronu zachytila okamžik, kdy pilot nezvládl svůj vlastní stroj- závodní kvadrokoptéru ZMR250. Ta je určena pro fandy rychlého létání, a právě proto má sníženou hmotnost na třetinu běžného stroje, pouhých 554 gramů.


Zdroj YouTube, doctorsnaketown

Drony - bezpilotní letadla - mohou být i super zábavou pro fanoušky letectví. V Austrálii závodí v opuštěných areálech.

Podobná videa ale jen přihrávají těm, kteří požadují lepší a větší regulaci dronů. Namítají, že vzrůstá počet případů, kdy drony ohrožují lidi, kteří se pohybují pod nimi. Poslední případ se stal 28. června v americkém Seattlu, kdy dron narazil do budovy a spadl na skupinu lidí a jednu 25 letou ženu zranil. 

Téměř stejná nehoda se stala v květnu v Massachusetts, kdy DJI Phantom narazil do hračkářství a zasáhl dva lidi, kteří sledovali probíhající přehlídku Memorial Day. 

Nejnovější technologie využívané v segmentu bezpečnosti osob i majetku jsou ve znamení záznamových zařízení s HD zobrazením a především s využitím bezpilotních letadel - dronů. Jaká jsou zákonná omezení při použití nejmodernějších systémů a máme se obávat ztráty soukromí? I o tom byla konference....

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace