Drony bojují se zločinem v Kapském Městě

Drony bojují se zločinem v Kapském Městě
Autor: Bruce Sutherland, City of Cape Town|Popisek: Drony v Kapském Městě
26 / 05 / 2015, 10:45

Jižní Africe patří v počtu vražd, znásilnění nebo ozbrojeného vloupání smutný primát, v těchto oblastech patří mezi světovou špičku.

Proto policie Kapského Města začala testovat bezpilotní dohledové letouny na sledování podezřelých. Test byl prováděn s mimo jiné drony společnosti Dronetec, která vybavila svůj WASP MK4 infračervenou kamerou a poslala ho do boje s pouličním násilím.

Snímky z akce

Následující video ukazuje záběry z použití dronů Dronetec v městě Alexandra.

Další video ukazuje infračervené záběry z patroly mezi osadou a luxusním sídlištěm

Test byl městem vyhodnocen jako úspěšný a podle člena výboru pro bezpečnost JP Smithe bylo použití dronů efektivní. Řekl, že kromě využití pro policejní operace mohou být drony použity jako protipožární hlídky, řídit provoz, koordinovat a monitorovat katastrofy.

Kapské Město plánuje využití dronů i jako prevenci proti krádežím kovů.

Zdroj: BusinessTech

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace