Drony pokryjí nedostupné části Británie mobilním signálem

Drony pokryjí nedostupné části Británie mobilním signálem
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Dron
14 / 02 / 2015, 01:00

Britský operátor EE hodná navýšit pokrytí sítí 4G do roku 2017 na 99%. K tomu mu mají pomoci drony a balóny.

Armáda létajících dronů přinese signál i do nejvzdálenějších částí Spojeného království, do hor a na odlehlé ostrovy. Využití bezpilotních letounů ve venkovských oblastech bude levnější, než stavění stožárů.

Zařízení nazývané Air Mast(volně přeloženo vzdušný stožár) vyletí do výše 1 kilometru a bude šířit mobilní signál až 20 kilometrů daleko. Odpadá tak kladení drahých kabelů a stavba stožárů. Dron se udrží na jednom místě hodiny a poté ho nahradí jiný, nabitý dron. Problémem tohoto řešení je nutnost stažení dronu v případě špatného počasí/bouří. I tak ale drony vyřeší problémy s místy, odkud není možné se dovolat.

Společnost EE investuje do zlepšení svého pokrytí 1,5 miliardy liber.

Zdroj: Daily Mail

Psali jsme také:

Satelitní telefon z běžného iPhonu nebo Samsungu

Minipočítač pod televizi

USB flash disk se šifrováním od Kingston Digital

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace