Drony přelétající nad Paříží dělají starosti francouzským bezpečnostním složkám

Drony přelétající nad Paříží dělají starosti francouzským bezpečnostním složkám
Autor fotografie: Pixabay/ddouk|Popisek: Ilustrační foto
04 / 03 / 2015, 17:45

Neuplyne týden, aby se v tisku neobjevily informace o neidentifikovaných dronech nad Paříží.

25. února zatkla francouzská policie tři novináře z katarské televize al-Džazíra, protože pouštěli bezpilotní letadlo s kamerou v Bouloňském lesíku na západě Paříže. Na základě včerejšího rozhodnutí soudu musí zaplatit pokutu 1000 EUR ("Mohou za přelety dronů nad Paříží novináři?"

V noci na dnešek nad Paříží opět létaly nelegální drony. Podle tiskového mluvčího vlády se jednalo nejméně o 10 letadel a policie prý "dělá vše, aby zajistila odpovědné osoby". 

Je možné, že dnešní noční přelety jsou reakcí na včerejší vystoupení ministr vnitra Cazeneuve v úterý v parlamentu, kdy mimo jiné uvedl, že od října loňského roku bylo nad hlavním městem a jadernými elektrárnami zjištěno nejméně šedesát nelegálních přeletů dronů. Vláda se prý chystá poskytnout bezpečnostním složkám "nástroje proti nelegálním bezpilotním letadlům nad kritickými místy".

O přeletech neznámých dronů jsme psali také v článku "Neznámé drony nad Paříží. Je ohrožen letecký provoz i jaderné elektrárny".

Jeden z čerstvých případů přeletů se stal ve východní Paříži, kde svědci viděli tři muže, jak vyzvedávají letadlo a odjíždějí v černém autě. Policie trojici ale nedopadla. Podle policejního zdroje, citovaného listem Le Monde, teď policie prověřuje, zda ve všech zaznamenaných případech v noci na dnešek šlo opravdu o bezpilotní stroje (zdroj: tyden.cz)

Zdroj: YouTube, ABC NEWS Channel

Psali jsme také:

Neznámé drony ohrožují francouzské jaderné elektrárny

Jaderné elektrárny v západní Evropě ohrožují bezpilotní letadla. Zaútočí drony?

Drony a mapování kritické infrastruktury

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Velká Británie se obává teroristických útoků pomocí dronů

Tagy článku