Drony ve službách švýcarské pošty. Pilotní program bude zahájen v létě

Drony ve službách švýcarské pošty. Pilotní program bude zahájen v létě
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
26 / 04 / 2015, 09:30

Švýcarská pošta chce doručovat malé balíky prostřednictvím bezpilotních letadel.

Letos v létě spustí švýcarská poštovní služba pilotní projekt, ve kterém chce vyzkoušet doručování malých zásilek kvadrokoptérami. V rámci projektu chce "vyjasnit právní rámec využití dronů i technické a obchodní možnosti UAV".

Balíčky do hmotnosti do 1,1 kilogramu bude doručovat do vzdálenosti více než 12 kilometrů. Kvadrokoptéry od společnosti Matternet ONE se osvědčily při doručování léků na Haiti a proto švýcarská pošta oslovila právě Matternet. (Video zdroj YouTube, New Scientist )

"Naše drony představují kompletní dopravní řešení....my dodáme poště veškerou technologii - drony, přistávací podložky, nabíjecí stanice, baterie i příslušný software...oni se mohou soustředit už jen na provoz celé služby". 

O doručování zásilek drony jsme psali v článku "DPD testuje doručování zásilek pomocí dronů" nebo "Amazon dostal zelenou - bude doručovat zásilky pomocí dronů".

Doručování zásilek už úspěšně otestovala německá DHL, která předstihla Google i Amazon a od 24. září 2014 začala pravidelně doručovat poštovní zásilky na německý ostrov Juist v Severním moři. První v Evropě i na světě. (článek "Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou").

Testování provedl i GOOGLE v Austrálii (článek "GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek")

Tagy článku