Drsná propagandistická válka na východě: krev, boje a k tomu songy

Drsná propagandistická válka na východě: krev, boje a k tomu songy
Autor fotografie: youtube.com|Popisek: Propagandistická válka na východě:
26 / 10 / 2014, 16:15

26.10.2014 / Sestřih videi s masovými vraždami civilistů, masivním bombardováním, nálety stíhaček, střelbou tanků a obrněnými vozidly jedoucími přímo na bezbranné lidí, to vše v drsném kontrastu s mírumilovnými sliby ukrajinského prezidenta Porošenka.

Pláč dětí a hromady mrtvých na pozadí skákajících příznivců ukrajinského Majdanu a spokojeného výrazu na tváři amerického prezidenta Obamy, tak prezentuje současné dění na Ukrajině proruský autor videa. Za měsíc a půl video vidělo téměr  čtyři sta tisíc uživatelů internetu: 

Oproti tomu čtyři miliony uživatelů internetu již během půl roku vidělo song „Nikdy nebudeme bratry“ ukrajinské kapely Virgis Pupšys, který vysvětluje Rusům, že již Ukrajinci nejsou žádní bratři. „Nemáte duševní sílu na to stát se svobodnými“ vzkazuji Rusům a „když sebe nazýváte našimi staršími bratry, tak Vám uniká, že bychom klidně byli mladšími bratry, ale ne vašimi. Je vás hodně, ale jste jen šedou masou. Vy jste obrovští, za to my jsme velicí“, vzkazují Ukrajinci v tomto videu Rusům. Zřejmě pro lepší porozumění přitom zpívají rusky: 

Zatímco na internetu zuří propagandistická válka, na území východní Ukrajiny se i přes všechny sliby politiků dál bojuje. Takto vypadají čerstvé boje o doněcké letiště: 

Psali jsme také:

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Vůdce proruských povstalců: obnovíme útok!

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

OSN: na Ukrajině již bylo zabito nejméně 3660 lidí

Ukrajinská fronta: strany stahují děla a zároveň chystají novou ofenzivu

Tagy článku