Drsná smrt pro Putinovu propagandistku: Zabila ji zbloudilá kulka při střeleckém cvičení

Drsná smrt pro Putinovu propagandistku: Zabila ji zbloudilá kulka při střeleckém cvičení
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 10 / 2022, 12:00

Světlana Babajevová, která vedla odnož ruské zpravodajské televizní sítě Russia Today (RT) v krymském Simferopolu, přišla o život, když ji při střeleckém cvičení usmrtila zbloudilá kulka.

Světlana Babajevová tvořila součást propagandistické mozaiky na Ruskem okupovaném Krymu. Tato žena šéfovala místní odnoži zpravodajské televizní sítě RT, která je přímo financovaná z ruského rozpočtu.

Podle dostupných zpráv Babajevová zemřela při střeleckém cvičení na Krymu, když se účastnila vojenského střeleckého cvičení. Zabít ji měla zbloudilá kulka, což měl potvrdit bez dalších podrobností její nadřízený.

Známá ruská propagandistka Margarita Simonjanová vyjádřila nad smrtí Babajevové politování. ,,Diskutovali jsme s ní ještě včera, jak se budeme rozšiřovat (s vysíláním) na nová teritoria. Světlo, jak se to jen mohlo stát," poznamenala Simonjanová.

Babajevová byla poměrně známou mediální figurou v rámci ruské propagandy. Pracovala jako šéfredaktorka propagandistického serveru Gazeta.ru, předtím byla zástupkyní ruské státní zpravodajské agentury RIA Novosti ve Velké Británii.


Zdroj: Al Džazíra

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.