„Drsný Harry“ Clint Eastwood podpořil Donalda Trumpa. Nesouhlasí s Obamovou politikou

„Drsný Harry“ Clint Eastwood podpořil Donalda Trumpa. Nesouhlasí s Obamovou politikou
05 / 08 / 2016, 08:30

Legenda americké kinematografie Clint Eastwood jednoznačně podpořil Donalda Trumpa.

Sve herecké a režisérské kolegy tím Eastwood sice příliš nepotěšil, ale jeho status žijící legendy mu umožňuje říkat nahlas věci, o kterých ostatní radši mluví jen doma za zavřenými dveřmi. Veřejnou podporu Trumpovi vyjádřil šestaosmdesátiletý herec, producent a režisér v rozhovoru pro magazín Esquire. „To je těžká otázka, což? Já budu každopádně hlasovat pro Trumpa. Už jenom proto, že Hillary Clintonová avizovala, že chce pokračovat  v Obamově politice,“ řekl Eastwood.

Až doposud se tradiční volič republikánů k Trumpovi příliš nevyjadřoval. Jak ovšem vyplývá z jeho slov, stejně jako Trump se staví proti politické korektnosti.

„Jsme taková rozmazlená a bojácná generace. Každý radši našlapuje po špičkách, aby náhodou nebyl někým jiným obviněn z rasismu. Když jsem vyrůstal já, spousta věcí se za rasistické nepovažovala,“ zavzpomínal americký herec na čtyřicátá a padesátá léta minulého století.

Ačkoli podporuje Trumpa, připouští zároveň, že republikánský kandidát čas od času říká pěkné hlouposti. „On prostě říká věci spontánně a tak, jak mu přijdou na jazyk. Někdy je to fajn, a někdy zase ne. Rozumím mu, ale samozřejmě s ním nesouhlasím ve všem,“ říká v rozhovoru pro prestižní magazín Eastwood, podle kterého je v každém případě přístup Trumpa „osvěžující“. „V soukromí všichni přiznávají, že už jsou z politické korektnosti unaveni,“ má jasno americký herec. Zdroj:parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.