Drsný spor o ,,multikulti". Zastupitelka vyhrožuje sociálkou rodičům, kteří nesouhlasili s přednáškami o islámu

Drsný spor o ,,multikulti&quote;. Zastupitelka vyhrožuje sociálkou rodičům, kteří nesouhlasili s přednáškami o islámu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: islám
21 / 03 / 2017, 14:00

Někteří rodiče kritizují, že jejich děti se musely povinně zúčastnit několika přednášek v rámci projektu muktikulturní výchovy, tzv. projektu Edison.

Tento program je koncipován jako multikulturní projekt neziskové organizace AIESEC. Má v ideálním případě spojovat mladé lidi odlišných kultur a zvyků, aby se seznámili s tradicemi a kulturou v jiných zemích. Rodičům dětí se však nelíbí, že součástí mulitkulturní osvěty je i část, která se zabývá podmínkami života v islámu.
V čele protestů stojí Hynek Charous, který se proslavil tím, že nechal na vlastní náklady postavit pomník někdejší dětské herecké hvězdě Tomáši Holému. Charous odmítl svou dceru na část, jež se týká islámu, pustit. „Proti víře jako takové ale nic nemám, jestliže je tolerantní a nevnucuje nevěřícím názory,“ prohlásil.

Na tento postoj si záhy ,,posvítila" bystrcká radnice, která je zároveň i zřizovatelkou školy. Učitelka a zastupitelka za KDU-ČSL Eva Barovjanová před měsícem navrhla, aby Charousovu rodinu prověřil dokonce 15. února na posledním zasedání bystrckého zastupitelstvu navrhla, aby Charousovu rodinu prověřil Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) „Zrovna ten rodič, který nejvíc křičí, má zcestovalý celý svět. A jistě navštívil několikrát i muslimské země. Takže bych ho jako rodiče dala na OSPOD, protože sám je vlastně největším nebezpečím pro své děti,“ řekla ke kauze Barovjanová. „Z komára se tady udělá velbloud, zbytečně. Místo toho, aby se vyzdvihlo, že se děti setkávají s jinými dětmi a mluví spolu anglicky,“ dodala zastupitelka.

související: Americká základní škola vnucuje žákům islám, křesťanství a Bibli zakazuje

Rodina Charousova s tímto ,,militantním" názorem kategoricky nesouhlasí. Manželé Charousovi se domnívají, že jde o praktiky předlistopadového režimu. Podle nich dnes stačí mít na něco odlišný názor a už se vyhrožuje kontrolami státních institucí.

Místostarosta Brna-Bystrce Jaroslav Petr (ANO) se snažil postoj Charousových bagatelizovat, když řekl, že názor Charousových je proti ,,multikulti" přednáškám v menšině. To však Charous důrazně odmítá. „Na naši stranu se jich staví stále více, i když řada z nich se bojí s ohledem na své děti nahlas ozvat,“ tvrdí.

Podle vedení školy, kde kontroverzní přednášky měly probíhat, bylo již půl roku před jejich konáním o projektu dostatečně informováno. Ředitelka základní školy Ludmila Eliášová trvá na tom, že týdenní projekt žádné náboženství nepropaguje. Podle ní výku vedli studenti podle úrovně žáků ve třídách. Třeťáci si třeba povídali o domácích zvířatech. „Studenti prezentovali své země stejně tak, jako děti povídali o Brnu a České republice,“ zmínila ředitelka.

Celý spor však bude mít ještě dohru 12. dubna na nejbližším zastupitelstvu Brna-Bystrce.

 

psali jsme:

Čeští muslimové chtějí výuku islámu na státních školách

 

Zdroj: blesk.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace