Druhá korveta třídy Karakurt byla spuštěna na vodu

Druhá korveta třídy Karakurt byla spuštěna na vodu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: korveta Tajfun
12 / 12 / 2017, 09:00

Korveta Tajfun z třídy Karakurt (Projekt 22800) byla spuštěna na vodu v loděnici Pella v Petrohradu.

Na vodu byla v loděnici Pella v Petrohradu spuštěna druhá korveta z třídy Karakurt (Projekt 22800). Je to první plavidlo z této třídy, které bude sériově vyráběné, a zároveň druhá loď z této třídy, která zatím čítá celkem sedm korvet, kromě Tajfunu ještě Uragan, Škval, Štorm, Burja a Ochotsk. Korvety Ochotsk a Štorm budou ,,dílem" krymské loděnice Morje. Tajfun má vstoupit do aktivní služby v roce 2018.

Celkově se však počítá s výstavbou 12 - 18 korvet z třídy Karakurt. Tyto korvety postupně nahradí fregaty Projektu 1135M (třída Krivak II).

psali jsme: Korvety Bujan-M aneb postrach teroristů v Sýrii

,,Ruské námořnictvo čeká na tuto loď. V roce 2018 ji budeme pečlivě testovat a potom ji ruskému námořnictvu předáme," řekl při slavnostním ceremoniálu, kdy byla korveta Tajfun spuštěna na vodu zástupce šéfa loděnice Pella v Petrohradu.

Korvety třídy Karakurt jsou moderní plavidla o výtlaku 800 tun. Jsou 65 metrů dlouhé, 10 metrů široké. Mohou dosáhnout rychlosti přes 30 uzlů a jejich dosah je 3 000 námořních mil. Přednostmi korvety Tajfunu a dalších plavidel v třídě Karakurt je snadná ovladatelnost lodi, vysoká manévrovací schopnost a vylepšené celkové plavební schopnosti.

psali jsme: První ruská korveta třídy 20380 pro Pacifickou flotilu vyplula na zkoušky

Korvety budou vyzbrojeny jedním kanónem 76 mm a dvěma kanóny AK-630M. Součást výzbroje je i vertikální odpalovací zařízení UKSK pro 8 lodních a protizemních řízených střel Kalibr.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku