Druhá Mnichovská dohoda pro Ukrajinu: Novodobí východní mírotvorci chtějí statečným obráncům naservírovat kapitulaci

Druhá Mnichovská dohoda pro Ukrajinu: Novodobí východní mírotvorci chtějí statečným obráncům naservírovat kapitulaci
Autor fotografie: Bundesarchiv, Bild 183-R69173 / CC-BY-SA 3.0|Popisek: Fotografie z průběhu mnichovských jednání – zleva: Neville Chamberlain za Velkou Británii, Édouard Daladier, zástupce Francie, Adolf Hitler za nacistické Německo a Benito Mussolini za fašistickou Itálii
02 / 01 / 2023, 11:00

,,Jsou válkychtiví, nechtějí mír, přidávají další polínka do ohně," tak hovoří o zemích, které dodávají zbraně Ukrajině v drtivě většině proruští dezinformátoři a jejich další snaživí pomocníci. Ti si stěžují, že západní státy podporující Ukrajinu nehovoří prakticky nikdy o míru na rozdíl od nich. Nicméně ten mír, o němž zmínění dezinformátoři a protizápadní síly hovoří, je ve skutečnosti druhou Mnichovskou dohodou a kapitulací před Ruskem.

Od 24. února zuří na Ukrajině válka, jejíž konec je alespoň prozatím v nedohlednu. Ukrajina se statečně brání a oproti všem původním předpokladům podniká dokonce úspěšné protiofenzivy. To vše s podporou Západu a jejich dodávek zbraní, které stále proudí na válkou rozbité bojiště. Po několika měsících bojů tak přirozeně vyvstává otázka mírových jednání mezi oběma stranami.

Naši agilní proruští dezinformátoři a další zapálení protizápadní bojovníci halasně hovoří o uzavření míru mezi Ukrajinou a Ruskem, a naopak ty země, které dodávají Ukrajině zbraně, označují shodně za válečné štváče, kteří rozpoutávají další konflikt.

Zní to sice hezky, ale jaká je nepřikrášlená pravda? Naši novodobí mírotvorci chtějí ve skutečnosti pro Ukrajinu kapitulaci, a můžeme říct i druhou Mnichovskou dohodu, protože za těchto podmínek, kdy Rusko protiprávně anektovalo pomocí pseudoreferend čtyři ukrajinské oblasti, se jinak než o kapitulaci nedá hovořit.

Ukrajinci by navíc brali uzavření míru jako věrolomnost Volodymyra Zelenského a není vyloučeno, že by na ukrajinské politické scéně následoval prudký otřes. Mír by byl samozřejmě výhodný pouze pro Rusko, protože pokud by byl tento stav oficiálně stvrzen, každý útok Ukrajiny na tyto oblasti by byl v mírových časech v rozporu s mezinárodním právem.

Takže východní mírotvorci chtějí Ukrajinu obětovat na oltář takového míru, jenž by ve stávající podobě vyhovoval pouze Vladimiru Putinovi, a nikoliv obráncům, kteří mají svrchované právo dobýt si svá odcizená území zpět. Příznačné potom je, že mírotvorci mají jen starost o Rusko, aby vyšlo z války vítězně, ale pramálo se starají o Ukrajinu.

Nikdy například neřeknou, aby se Rusko stáhlo z Ukrajiny, kde nemá co pohledávat, čímž by se konflikt vyřešil prakticky hned. Nikdy neocení statečný boj Ukrajinců a místo toho trousí stále vyfabulovaná slova o neexistujících nacistech, kteří zde údajně vládnou, přitom ukrajinská neonacistická scéna je ve srovnání s ruskou zcela okrajová, protože ukrajinské strany, jež se hlasí otevřeně či skrytě k nacistické ideologii, ve volbách nezískaly ani ne 3% hlasů.

Je třeba říct, že Západ ani ČR válku samozřejmě nerozpoutávají (proč by to proboha dělaly?), ale podporují spravedlivý obranný boj Ukrajinců, kteří si zatím v konfliktu vedou velmi dobře. Bez zbraní se se ještě nikdo neubránil, útočníka nelze ubít čepicemi. Západ chce přirozeně také mír, ale ne kapitulaci Ukrajiny, takže jediným možným řešením z pohledu Ukrajiny je i za cenu krvavých obětí vyhnat ruské cizáky z území, kde nemají už skoro rok co dělat. V tom jim musí být nápomocné NATO v dodávkách dalších sofistikovaných zbraňových systémů, protože bez nich nemá Ukrajina šanci se ubránit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.