Dubajští hasiči obdrží jetpacky na boj s požáry

Dubajští hasiči obdrží jetpacky na boj s požáry
Autor fotografie: Martin Jetpack|Popisek: Jetpack firmy Martin
07 / 12 / 2015, 06:00

Dubaj podepsala dohodu se společností Martin Jetpack na dodávku technologie, která umožní jejím hasičům vystoupat až do výše 1 000 metrů nad mořem a bojovat tak s požáry ve výškových budovách.

Za jeden Jetpack zaplatí město až 250 000 amerických dolarů. Jetpack umožní vystoupat k horním patrům mrakodrapů a pod svými křídly může nést až 113 kilogramů na boj s ohněm. Zdá se to možná málo na to, že Jetpack musí unést hasiče a jejich vybavení, ale společnost Martin se domnívá, že to bude dostatečné na hašení v těžko přístupných oblastech výškových budov a na reakci při mimořádných událostech.

Jetpack

Martin v rámci dodávky zajišťuje kromě jetpacků i dodávku leteckých simulátorů a školení personálu, celkem dodá 20 jetpacků, dva simulátory a kompletní výcvik.

Zdroj: iHLS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace