Důchodce si vynucoval pořádek se zbraní v ruce

Důchodce si vynucoval pořádek se zbraní v ruce
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
22 / 09 / 2016, 16:15

Kvůli dnešní střelbě v pražských Hodkovičkách policie zadržela 80letého muže.

Praha 22. září (ČTK) - Střelbou z plynové pistole si chtěl vynutit pořádek v okolí domu, kde bydlí. Rozčílili ho lidé, kteří v blízkosti jeho oken vylepovali plakáty. Uvedla to mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Policie případ nadále vyšetřuje, podle dosavadních informací muž nikoho nezranil.

Policie v Půlnoční ulici zasahovala před polednem. Podezřelý muž se policistům zhruba po 45 minutách sám vzdal. Oznámení o střelbě přijali operátoři tísňové linky 158 půl hodiny před polednem. První policejní hlídky na místo podle Zoulové dorazily do několika minut.

Policisté nejbližší okolí z bezpečnostních důvodů uzavřela, vyloučen byl i provoz MHD. Podle serveru iDNES.cz museli policisté zabezpečit mimo jiné základní školu, která stojí nedaleko místa střelby. Podle serveru Novinky.cz nesměly děti z budovy vycházet.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.